UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dalii, Idy, Rocha Piątek, 04.09.2015

Z pałacu Stadnickich na ul. Kraszewskiego. Przeprowadzka Agencji

Kategoria: Gospodarka 25-09-2013, 12:26 czytane:

 razy
komentarzy: 2

Dwa powiatowe biura podległe małopolskiemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmieniają swoje siedziby. - Opłaty najmu będą nieco wyższe, ale warunki pracy lepsze – przyznaje szef małopolskiego ARiMR.

W Gorlicach pracowników Agencji przeniesiono z powodu fatalnych warunków pracy w zdewastowanym obiekcie. W Nawojowej trzeba było ustąpić miejsca spadkobiercom przedwojennych właścicieli pałacu.
W Nowym Sączu, a nie jak do tej pory w Nawojowej, będą urzędować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Obie instytucje będę teraz wynajmować pomieszczenia w prywatnej kamienicy na ul. Kraszewskiego w Nowym Sączu. W nowej lokalizacji do dyspozycji będą mieli ok. 800 metrów kwadratowych.
- Przeprowadzka powinna nastąpić w połowie listopada. Chyba na 15. listopada jest umowa podpisana. Na razie kończy się tam remont. Koszt wynajmu będzie wyższy niż w Nawojowej, ale tam rujnowały nas koszty ogrzewania pałacowych pomieszczeń, więc w sumie powinniśmy na tej przeprowadzce skorzystać – mówi Włodzimierz Okrajek, dyrektor małopolskiego oddziału regionalnego ARiMR.
Okrajek wyjaśnia, że powody przeniesienia siedziby w Gorlicach były zupełnie inne.
– Głównie chodziło o fatalny stan zajmowanego przez nas do tej pory obiektu, który wynajmowaliśmy, o ile dobrze pamiętam od starostwa gorlickiego. Dobrze, że Inspekcja Pracy i Nadzór Budowlany się tym nie zainteresowały, bo nie przesadzę, jeśli powiem, że była to niemal ruina. W nowym budynku, ulicy Wincentego Pola jest dużo wyższy standard, a koszty najmy tylko nieco wyższe – zaznacza dyrektor.
Co ciekawe dawną siedzibę ARIMR w Gorlicach przy ul. Węgierskiej można wykupić na własność. Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłosił właśnie nieograniczony przetarg pisemny na sprzedaż tej nieruchomości. Cena wywoławcza wynosi 590 tys. zł.

BOS
Fot: BOS
 

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się