UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego Niedziela, 30.08.2015

Chcesz pracować w Trzech Koronach? Rekrutacja za pół roku

Kategoria: Gospodarka 11-10-2012, 10:10 czytane:

 razy
komentarzy: 29

CD Locum, inwestor Galerii Trzy Korony, podaje nową datę uruchomienia obiektu. Wszystko wskazuje na to, że nie wcześniej niż za pół roku wielu nowosądeczan oraz mieszkańców okolicznych gmin znajdzie zatrudnienie w zlokalizowanych tu sklepach i punktach usługowych

Pisaliśmy niedawno o opóźniających się terminach otwarcia Galerii Trzy Korony. Powodem poślizgu miały być zmiany w projekcie, a także woda zalewająca fundamenty. Informowaliśmy też, że galeria podwoje otworzy wiosną przyszłego roku.
Tymczasem mijają miesiące, a galeria nadal jest w fazie budowy. Co tam się dzieje?
- Przewidywany termin otwarcia to II lub III kwartał 2013 roku - informuje Katarzyna Sekuła-Okarma, odpowiadająca w spółce CD Locum za komercjalizację. - Do grona najemców dołączyła sieć RTV Euro AGD i market spożywczy francuskiej sieci E.Leclerc. Prowadzimy negocjacje z kolejnymi potencjalnymi najemcami.
Na terenie obiektu ma powstać 130 sklepów. Wśród nich znajdą się tak znane marki odzieżowe jak m.in. Zara, H&M, Cropp Town czy Reserved. Powstanie tu też sklep sportowy, salon wyposażenia wnętrz i restauracja McDonald's. Po zakupach będzie można zrelaksować się w liczącym aż pięć sal multipleksie sieci Helios.
To wszystko przekłada się na nowe miejsca pracy. Według ostrożnych szacunków zatrudnienie znajdzie nawet 1000 osób. Najemcy będą szukać chętnych poprzez własne działy HR, mogą też zlecić to odpowiednim instytucjom.
- Będziemy występować do najemców Galerii Trzy Korony z pytaniem, czy będą korzystać z naszych usług - mówi Agata Pajda-Motak, kierownik działu pośrednictwa pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Sączu. - Wcześniej przeprowadzaliśmy już rekrutację chętnych do pracy m.in. w Tesco oraz w innych dużych obiektach handlowych na terenie miasta.
Kierownik Pajda-Motak zaznacza, że osoby bezrobotne z terenu powiatu, nie dysponujące własnym środkiem transportu, mogą jednak mieć problem ze znalezieniem zatrudnienia w nowopowstającym obiekcie. Podaje przykład z Tesco, gdzie jest praca zmianowa, trwająca całą dobę. To wyklucza osoby przyjezdne, nie posiadające auta.
- Otwarcie tak dużego obiektu to na naszym terenie duże wydarzenie, ale należy pamiętać, że mamy nasycenie miejscami pracy w handlu. Może być więc tak, że do Galerii pójdą pracować nie tylko bezrobotni, ale i ci, którzy pracują już w innych obiektach - mówi kierownik Pajda-Motak.
- Mamy pracownika, który będzie nawiązywał kontakt z przyszłymi najemcami powierzchni handlowych w Trzech Koronach w sprawie naboru do pracy - mówi Maria Kowal, kierownik działu pośrednictwa pracy z Sądeckiego Urzędu Pracy. - Jednak uważam, że jeszcze za wcześnie, by mówić o rekrutacji pracowników do tej konkretnej galerii.
Mimo wszystko warto trzymać rękę na pulsie i śledzić przebieg budowy obiektu. W mieście, w którym bezrobocie wynosi (wg danych z 31 sierpnia) 10,3 proc., a w całym powiecie 17 proc., każdy dodatkowy etat to prawdziwy rarytas.

Zygmunt Gołąb
fot. Zog


Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się