UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego Wtorek, 01.09.2015

DPS w Zbyszycach: są pieniądze na remonty i szkolenia

Kategoria: Gospodarka 20-06-2013, 11:04 czytane:

 razy

Starosta nowosądecki Jan Golonka podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Modernizacja jakości usług społecznych świadczonych przez DPS w Zbyszycach”. Projekt realizowany będzie w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Ze strony Powiatu Nowosądeckiego umowę podpisał Józef Broński, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, a w imieniu instytucji realizującej Wioletta Wilimska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Projekt ma charakter inwestycyjno-szkoleniowy, a jego koszt wyniesie ponad 3,5 mln zł. Dzięki realizacji zadań, zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych pomieszczenia mieszkalne, rehabilitacyjne i terapeutyczne w dwóch budynkach DPS-u w Zbyszycach.
Ponadto zostanie zakupione wyposażenie i sprzęt do terapii zajęciowej, rehabilitacji fizycznej, bieżącej opieki medycznej, a także wyposażenie pokoi. Bezpieczeństwo mieszkańców zwiększy się dzięki unowocześnieniu systemu przeciwpożarowego, a także instalacji, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy do każdego z pokoi.
W części szkoleniowej, w której udział weźmie 91 pracowników tej placówki, zaplanowano m.in. szkolenia z nowoczesnych form terapii zajęciowej, pracy z osobami niepełnosprawnymi, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik komunikacji. Projekt zakończy się 31 grudnia 2014 r.

BOS
Źródło, fot: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się