UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego Niedziela, 30.08.2015

Kto poprowadzi przedszkole integracyjne w Krynicy-Zdroju?

Kategoria: Gospodarka 19-02-2013, 12:46 czytane:

 razy
komentarzy: 9

Przez pierwszy rok działalności niepubliczne przedszkole z oddziałami integracyjnymi w krynicy-Zdroju prowadzone jest przez Stowarzyszenie „Przystań”. Umowa wygasa wraz z końcem tego roku szkolnego. Do gminy zgłaszały się podmioty zainteresowane prowadzeniem placówki, a burmistrz ogłosił konkurs.

- Przedszkole, które znajduje się przy ul. Źródlanej 59 funkcjonuje rok, a prowadzi je Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań”. Umowa podpisana była na rok – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy Zdroju. - Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od podmiotów, które chciałby zająć się prowadzeniem tej placówki. Taka sytuacja zobowiązała mnie do ogłoszenia konkursu – dodaje.
Powołana została specjalna komisja, która wyłoni najlepszą ofertę, która da gwarancję prawidłowej realizacji zadań oświatowych i będzie przede wszystkim korzystna dla dzieci.
Oferty można składać do 8 marca do godz. 15.30 w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju.
- Oferty muszą zawierać m.in. uzasadnienie przystąpienia przez podmiot do konkursu, oświadczenie o zapewnieniu pierwszeństwa w przyjęciu dzieci zamieszkujących na terenie naszej gminy, czy informację o planowanej liczbie dzieci – wylicza Reśko. - Najważniejsza jednak będzie koncepcja funkcjonowania i rozwoju niepublicznego przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Od tej koncepcji zależeć też będzie na jak długi okres zostanie podpisana umowa ze zwycięzcą konkursu. Maksymalnie mogą to być trzy lata – dodaje.
Koncepcja powinna określać ofertę dydaktyczno – wychowawczą, ofertę organizacyjną przedszkola z uwzględnieniem struktury i sposobu zatrudnienia oraz źródła finansowania. Ma ujmować także plan rozwoju placówki z zagospodarowaniem otoczenia budynku oraz wyposażenia przedszkola w sprzęt i materiały dydaktyczne.

(ALF)
Fot. (BK)

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się