UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Liliany, Szymona Czwartek, 03.09.2015

Miasteczko Multimedialne: 870 zgłoszeń, 10 nowych spółek

Kategoria: Gospodarka 20-12-2012, 07:00 czytane:

 razy
komentarzy: 12

870 zgłoszonych projektów, 7 tysięcy godzin porad gospodarczych i prawnych i w efekcie powstanie 10 spółek – tak koordynowany przez siebie program wsparcia dla biznesu podsumowała nowosądecka spółka Miasteczko Multimedialne.

Zdaniem Krzysztofa Wnęka, dyrektora projektu Park Technologiczny MMC Brainville program „Inwestycje w multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce” odniósł duży sukces:
- Czego wynikiem jest ponad 30 tzw preinkubacji i 8,7 mln zł przeznaczone na inwestycje. Przeanalizowaliśmy blisko 900 pomysłów, z których dotychczas 10 zakończyło się inwestycją, a w kolejne 5 zainwestujemy do końca marca 2013 roku – mówi Wnęk.
Założona w 2007 r. w Nowym Sączu spółka Miasteczko Multimedialne jest koordynatorem finansowanego z unijnych dotacji i budżetu państwa projektu, który w założeniu ma promować i pomagać w rozwoju firmom bazującym na nowych technologiach. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komitet Inwestycyjny, czyli jury, wybiera najlepsze pomysły, których autorzy mogą liczyć na wsparcie finansowe do 200 tys. euro.
Miasteczko Multimedialne zarządza też budowanym z problemami (jesienią zbankrutował wykonawca) Parkiem Technologicznym MMC Brainville (na zdjęciu).

BOS
Fot: BOS
 

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się