UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dalii, Idy, Rocha Piątek, 04.09.2015

Nowy Sącz: Nawet 900 miejsc pracy w galerii „Trzy Korony”

Kategoria: Gospodarka 04-08-2013, 17:03 czytane:

 razy
komentarzy: 16

Spora liczba bezrobotnych z terenu Nowego Sącza i okolic ma szanse znaleźć prace w sklepach i obiektach usługowych, które swoją siedzibę będą mieć w budowanej galerii „Trzy Korony”. Od kilku tygodni trwa rekrutacja na poszczególne stanowiska.

Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu częściowo pośredniczy w procesie rekrutacji do sklepów i innych instytucji w galerii powstającej u zbiegu ulicy Lwowskiej i Krańcowej.
- Pracownik urzędu odpowiedzialny za kontakty z pracodawcami monitoruje sprawę nowej galerii. Gdy tylko dowiadujemy się o tym, że jakaś firma będzie mieć swoją siedzibę w „Trzech Koronach” od razu zgłaszamy swoją ofertę pomocy w pozyskaniu pracowników. Wystąpiliśmy z ofertą współpracy do wszystkich najemców, których znamy - powiedziała Stanisława Skwarło, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy. - W najbliższym tygodniu będzie spotkanie w sprawie pracy w Mc Donaldzie. Będzie tam zatrudnionych około 30 osób. Będziemy również rekrutować do restauracji Sphinx. W sierpniu zaplanowane są dalsze kontakty z firmami, które szukają pracowników. Wcześniej rekrutowana jest kadra kierownicza, odbywają się szkolenia.
Poszukiwani są najczęściej fachowcy w poszczególnych branżach. Kelnerzy, kucharze, sprzedawcy, dekoratorzy, osoby z takim wykształceniem mają największe szanse na zdobycie pracy w "Trzech Koronach". Pracodawcy sprawdzają znajomość kandydatów z wiedzy na temat sprzedaży, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi. Ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego oraz co najmniej średnie wykształcenie.
- Kandydaci są sprawdzany na wielu polach. W trakcie procesu rekrutacyjnego pracodawca sprawdza umiejętność pracy w stresie, radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach, zdolność pracy w grupie. Dzisiaj są różne metody pozyskiwana pracowników - opowiada dyrektor SUP.
Rekrutacja na takie stanowisko jak kierownik, zastępca i dekorator w popularnych sklepach odzieżowych (New Yorker, Bershka, Stradivarius) trwa od kilku tygodni. Przedstawiciele poszczególnych marek przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne. Kandydaci starający się o stanowiska musza przejść kilkuetapową rekrutację. Osoby, którym zostanie zaoferowana praca będą musiały przejść kilkutygodniowe szkolenie w sklepach poszczególnych marek.
- Mamy nadzieje, że bezrobocie w Nowym Sączu się zmniejszy. Mówi się, że nawet 900 osób może znaleźć zatrudnienie w nowego galerii, chodzi tutaj przede wszystkim o pracowników poszczególnych sklepów oraz obsługę logistyczną budynku - dodaje Skwarło.
Galeria „Trzy Korony” zostanie uruchomiona prawdopodobnie pod koniec września.
(MG)
Fot. materiały CD Locum
 

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się