UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Niedziela, 24.05.2015

Nowy Sącz: Nawet 900 miejsc pracy w galerii „Trzy Korony”

Kategoria: Gospodarka 04-08-2013, 17:03 czytane:

 razy
komentarzy: 16

Spora liczba bezrobotnych z terenu Nowego Sącza i okolic ma szanse znaleźć prace w sklepach i obiektach usługowych, które swoją siedzibę będą mieć w budowanej galerii „Trzy Korony”. Od kilku tygodni trwa rekrutacja na poszczególne stanowiska.

Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu częściowo pośredniczy w procesie rekrutacji do sklepów i innych instytucji w galerii powstającej u zbiegu ulicy Lwowskiej i Krańcowej.
- Pracownik urzędu odpowiedzialny za kontakty z pracodawcami monitoruje sprawę nowej galerii. Gdy tylko dowiadujemy się o tym, że jakaś firma będzie mieć swoją siedzibę w „Trzech Koronach” od razu zgłaszamy swoją ofertę pomocy w pozyskaniu pracowników. Wystąpiliśmy z ofertą współpracy do wszystkich najemców, których znamy - powiedziała Stanisława Skwarło, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy. - W najbliższym tygodniu będzie spotkanie w sprawie pracy w Mc Donaldzie. Będzie tam zatrudnionych około 30 osób. Będziemy również rekrutować do restauracji Sphinx. W sierpniu zaplanowane są dalsze kontakty z firmami, które szukają pracowników. Wcześniej rekrutowana jest kadra kierownicza, odbywają się szkolenia.
Poszukiwani są najczęściej fachowcy w poszczególnych branżach. Kelnerzy, kucharze, sprzedawcy, dekoratorzy, osoby z takim wykształceniem mają największe szanse na zdobycie pracy w "Trzech Koronach". Pracodawcy sprawdzają znajomość kandydatów z wiedzy na temat sprzedaży, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi. Ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego oraz co najmniej średnie wykształcenie.
- Kandydaci są sprawdzany na wielu polach. W trakcie procesu rekrutacyjnego pracodawca sprawdza umiejętność pracy w stresie, radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach, zdolność pracy w grupie. Dzisiaj są różne metody pozyskiwana pracowników - opowiada dyrektor SUP.
Rekrutacja na takie stanowisko jak kierownik, zastępca i dekorator w popularnych sklepach odzieżowych (New Yorker, Bershka, Stradivarius) trwa od kilku tygodni. Przedstawiciele poszczególnych marek przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne. Kandydaci starający się o stanowiska musza przejść kilkuetapową rekrutację. Osoby, którym zostanie zaoferowana praca będą musiały przejść kilkutygodniowe szkolenie w sklepach poszczególnych marek.
- Mamy nadzieje, że bezrobocie w Nowym Sączu się zmniejszy. Mówi się, że nawet 900 osób może znaleźć zatrudnienie w nowego galerii, chodzi tutaj przede wszystkim o pracowników poszczególnych sklepów oraz obsługę logistyczną budynku - dodaje Skwarło.
Galeria „Trzy Korony” zostanie uruchomiona prawdopodobnie pod koniec września.
(MG)
Fot. materiały CD Locum
 

Podziel się