UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dionizy, Izy, Juliana Środa, 02.09.2015

Urząd Skarbowy: 73 mandaty za brak paragonu

Kategoria: Gospodarka 30-07-2012, 12:13 czytane:

 razy
komentarzy: 15

Sądecki Urząd skarbowy jest na półmetku akcji „Weź Paragon”. Do tej pory urzędnicy skontrolowali 160 placówek. Właścicieli 73 z nich ukarano mandatami.

 Akcja „Weź paragon” odbywa się w całej Polsce w lipcu i sierpniu. W wakacje urzędnicy skarbowi sprawdzają, jak przedsiębiorcy w miejscowościach turystycznych wywiązują się z obowiązku stosowania kasy fiskalnej i wydawania paragonu księgującego zakup. Za niewydanie klientowi paragonu grozi kara w wysokości co najmniej 150 zł.

- Do tej pory skontrolowaliśmy 160 placówek, w Nowym Sączu, Piwnicznej, Muszynie – mówi Beata Orzeł – Ligęza, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu przy ul. Barbackiego 10. - W 73 wystawiliśmy mandaty dla sprzedających lub właścicieli. To prawie połowa.

Średnia wartość mandatu wynosiła ok. 200 zł. Urzędnicy starają się dopasowywać kwoty kary do wielkości obrotu skontrolowanego punktu.
- Inaczej traktujemy przedsiębiorców, którym niewydanie paragonu zdarzyło się pierwszy raz, inaczej, tych, u których kontrola po raz kolejny wykryła nieprawidłowości – dodaje naczelnik Ligęza.

Kontroli i karom towarzyszy akcja informacyjna, skierowana do przedsiębiorców i ich klientów „Weź paragon”. Humorystyczny obrazek, wykorzystywany na plakatach i pocztówkach, stworzył na potrzeby akcji znany rysownik Andrzej Mleczko.

Anna Pawłowska
mat. graficzne US

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się