UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława Czwartek, 30.07.2015

Wojnarowa: Magazyny farmaceutyczne są groźne dla środowiska?

*}
Kategoria: Gospodarka 14-04-2011, 13:32 czytane:

1429

 razy

Jeszcze w tym roku w Wojnarowej powstaną magazyny hurtowni farmaceutycznej z Nowego Sącza. Mimo obaw części mieszkańców, władze gminy Korzenna i nowosądeckie Starostwo Powiatowe są pewne, że inwestycja nie zagrozi środowisku.

W Wojnarowej po informacji, że ulokować się tu pragnie firma farmaceutyczna początkowo panował niepokój, jednak teraz coraz częściej emocje ustępują zimnej kalkulacji.

- Jeśli magazyny będą posiadały najnowocześniejsze technologie, tak jak zapowiadano, to raczej nie ma powodu do obaw - powiedział nam Andrzej Łukasik, sołtys Wojnarowej. Sołtys wyjaśnia, że mieszkańcy liczą teraz głównie na możliwość zatrudnienia w tej firmie. Mają do tego podstawy, bo według naszych, niepotwierdzonych jeszcze informacji, w magazynach o łącznej powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych, pracę znajdzie od 20 do 30 osób.

Urząd Gminy też nie widzi problemu w działalności na terenie wsi firmy z tej branży.

- Wszystko zostało przez nas sprawdzone. Również starosta, wydając pozytywne decyzję w sprawie budowy potwierdził nasze zdanie. Nie ma żadnego zagrożenia – zapewnia nas Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna.

Jesienią ubiegłego roku, radni zdecydowali się sprzedać inwestorowi ten teren. Po zakończeniu procedury przetargowej, w kwietniu tego roku podpisano kontrakt.

- W momencie zakończenia przetargu nie wiedzieliśmy jaka inwestycja będzie realizowana na tym terenie. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że może tam powstać inwestycja usługowa nie zagrażająca środowisku - dodaje wójt.

Gmina, oraz starosta nowosądecki, po sprawdzeniu dokumentacji przedsięwzięcia, wydali pozytywną decyzję środowiskową w sprawie jego budowy, co pozwala wierzyć, że obecnie nie ma zagrożenia dla środowiska w tym regionie. Jeśli jednak firma nie wywiąże się z obietnic o ochronie środowiska,  sytuacja może się zmienić.

- Jeśli pojawiłoby się jakiekolwiek zagrożenie lub naruszenie przepisów, zareagujemy natychmiast - obiecuje Skowron.

Firma farmacetyczna odmówiła nam komentarza w sprawie szczegółów tej inwestycji.

 

(MJ)

fot. archiwalia, Hurtownia Monika

 

Podziel się