Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 grudnia. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
13/11/2017 - 09:40

Dziś auta nigdzie nie zarejestrujesz! Wielka awaria systemu, który dopiero uruchomiono

Dziś, 13 listopada możliwość załatwienia formalności związanych z posiadaniem auta ograniczono do minimum, czyli do składania wniosków. Dlaczego? Bo popsuł się wdrażany dopiero system CEPiK.

Informację o awarii systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców  na stronie Urzędu Miasta w Nowym Sączu opublikował Wydział Komunikacji i Transportu. Co ciekawe, to właśnie dziś po raz pierwszy ten całkiem nowy system a samorządowcy o możliwości utrudnień informowali już od dawna. Utworzenie CEPiK wynika z nowelizacji przepisów o ruchu drogowym.

Zobacz też: Która szkoła jazdy z Nowego Sącza jest najlepsza? Dyrektor MORD twierdzi, że…

Jednym z powodów uruchomienia systemu była konieczność podniesienia kontroli, co do jakości i sprawności aut poruszających się pod drodze. Do systemu na bieżąco mają trafiać wyniki kontroli diagnostycznych, przeglądów technicznych pojazdów, w tym te negatywne. Tu też archiwizowane będą dane o szkodach w wyniku kolizji czy wypadków, co z kolei ma uszczelnić system związany ze ściąganiem obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Dodatkowo w systemie pojawiać się będą informacje zupełnie innego rodzaju np. o zajęciu samochodu przez komornika. To zwiększa bezpieczeństwo transakcji kupna i sprzedaży.

Warto jednak przy okazji dodać, że testy systemu przeprowadzone w październiku wypadły bardzo źle i niegdzie – przynajmniej na chwilę obecną – nie ma informacji, kiedy system zacznie sprawnie działać. Zatem kierowcy, właściciele aut musicie się uzbroić w cierpliwość.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu