Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
13/02/2018 - 08:20

To jeden z lepszych sezonów zimowych na Sądecczyźnie! W uzdrowiskach tłumy, stoki oblężone

Miejscowości położone w Dolinie Popradu nie mogą w tym roku narzekać na brak feryjnych gości. W Krynicy-Zdroju, Muszynie, Piwnicznej, Tyliczu, Szczawniku, Wierchomli, Kokuszce nie brakuje turystów. Od jutra ferie zaczynają m.in. dzieci i młodzież z Małopolski

Właściciele hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów, ci, którzy udostępniają prywatne kwatery już zacierają ręce. A zimowe ferie jeszcze trwają. Obłożone są wszystkie obiekty o najwyższym i średnim standardzie.

Zobacz także: Krynica i Muszyna oblężone. Feryjnych gości nie brakuje. Biznes się kręci [ZDJĘCIA]

Jan Golba, burmistrz miasta i gminy uzdrowiskowej Muszyna patrzy bardzo optymistycznie na tegoroczny sezon feryjny, który jeszcze się przecież nie zakończył.

- Nie chcę zapeszać, ale ten zimowy sezon dla Muszyny i okolicznych miejscowości może być jednym z najlepszych od kilku lat – mówi burmistrz Golba. – Na brak turystów nie narzekamy. Jest ich naprawdę mnóstwo. Warunki do jazdy na nartach i snowboardzie świetne. Stoki w gminie Muszyna czekają.

Dzisiaj może był tłoczno na drogach Sądecczyzny i ościennych powiatów, bo właśnie przyszła pora wymiany turnusów feryjnych.

To ostatni dzień wypoczynku dla uczniów województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Z tego ostatniego województwa zawsze dużo feryjnych gości odpoczywa w naszym regionie.

Od jutra ferie zaczynają uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ich wypoczynek potrwa do 25 lutego.

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018