Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
11/04/2018 - 17:55

Już wszystko wiadomo. Cztery firmy chcą zaprojektować stadion Sandecji

Cztery firmy chcą zaprojektować nowy stadion Sandecji. Na realizację tego zamówienia miasto przeznaczyło 2 054 100 zł (brutto).

Dzisiaj w Sądeckiej Infrastrukturze Miejskiej otwarto oferty na to zadnie. Do ogłoszonego przez SIM przetargu stanęły cztery firmy. Ich zadaniem, według specyfikacji przetargowej było „opracowanie i wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zamierzenia inwestycyjnego związanego z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem otoczenia obiektu”.

Nowy stadion ma być wybudowany na miejscu istniejącego przy ul. Kilińskiego 47.
 

Zobacz także: Przetarg na projekt stadionu Sandecji ogłoszony. Co dalej?

Do przetargu stanęły następujące firmy:

- Konsorcjum Wvkonawców: PIG Architekci Sp. z o.o. z Warszawy i GMT Sp. z o.o. z Mysłowice, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 3 321 000,00 zł
- Pracownia Projektowa ,,ATS 999" z Białej Podlaskiej, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 651 900,00 zł
- Firma BBC Best Building Consultants sp. z o.o. z Żyrardowa, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 1 689 774, 00 zł
- Firma ART. Artur Grodziński z Tarnowa, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 1 226 088,60 zł

Teraz złożone oferty oceni i zweryfikuje komisja przetargowa m.in. pod kątem, czy są one zgodne m.in. z ustawą Prawo Zamówień Publicznych. 

Przypomnijmy, że 29 grudnia ubiegłego roku prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak unieważnił postępowanie przetargowe, które dotyczyło zarówno wykonania projektu, jak i budowy stadionu przez jednego oferenta. Stało się tak, dlatego, że ofertę złożyła tylko jedna firma, a kwota, za jaką chciała zrealizować zadanie, była wyższa od zakładanej przez władze miasta o dziesięć milionów. 

Jedyna oferta, jaka wtedy została złożona opiewała na niespełna 60 mln złotych (brutto). Miasto może wydać jednak na to zadanie 50 mln złotych. To górna granica.

Po unieważnieniu tego przetargu prezydent miasta zdecydował o podzieleniu zadań i ogłoszeniu przetargu najpierw na wykonanie projektu, a następnie na budowę obiektu.

Zobacz także: Budowa stadionu ruszy w październiku? Prezydent rozmawiał o tym z kibicami Sandecji

Przypomnijmy również, że nowy stadion Sandecji ma spełniać wymogi UEFA, czyli powinien mieć co najmniej 8200 miejsc, posiadać przestrzeń komercyjną, cztery zadaszone trybuny i zwartą bryłę.

Inwestorem zastępczym tego zadania jest miejska spółka - Sądecka Infrastruktura Miejska.

Opr. [email protected], źródło: UM w Nowym Sączu, fot. arch. Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku