Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
20/02/2018 - 08:50

Krynica: na Słowinach rośnie wieża widokowa

Już wkrótce panoramę Beskidu Sądeckiego będzie można podziwiać z wieży widokowej, która wraz ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną powstaje w Krynicy-Zdroju na szczycie Drabiakówki. (894 m.n.p. m). Pierwsi turyści skorzystają z drewnianego obiektu we wrześniu 2018 roku.

W Krynicy, na szczycie Drabiakówki (894 m.n.p.m.) powstaje spacerowa ścieżka przyrodnicza licząca 900 metrów, która zakończona będzie 40 metrową wieżą widokową.  Skąd roztacza  się wspaniały widok na Beskid Sądecki. Trasę zaprojektowano w taki sposób (brak schodów i progów, łagodne nachylenie konstrukcji), że będzie można na nią wjechać z wózkami dziecięcymi.

Wieża widokowa wykonana zostanie z drewna, co sprawi, że będzie pierwszym tego typu obiektem  w Polsce.  Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna  zapewni atrakcyjność kompleksu narciarskiego na Słotwinach, również poza sezonem zimowym.

Wieża i ścieżka powstają  środkom inwestora Słotwiny Arena oraz unijnej dotacji. Z programu wsparcia miejscowości uzdrowiskowych - Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 -  przyznano dofinansowanie w wysokości 3, 5 mln złotych.

(MaK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu