Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
11/01/2018 - 11:25

Kto im wypłaci 500 plus? Samorząd już się nie zajmuje rodzicami za granicą

To ważna zmiana dla mieszkańców Małopolski. Z początkiem stycznia samorząd województwa nie odpowiada już za obsługę 500 plus w rodzinach, w których przynajmniej jedno z rodziców przebywa lub pracuje za granicą. Kto teraz będzie pilotował rządowy program?

Prowadzenie spraw dotyczących świadczeń rodzinnych i 500 plus dla rodzin, których jedno z rodziców przebywa na terenie któregoś z krajów Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego przejął od nowego roku wojewoda małopolski. Dotyczy to zarówno nowych spraw, jak i tych, które samorząd województwa prowadził przed 31 grudnia 2017 r.

Mieszkańcy nie muszą się jednak obawiać.Wszystkie rozpoczęte sprawy zostały przekazane w całości, a obsługa będzie dalej odbywać się w tym samym miejscu, co wcześniej - uspokaja urząd marszałkowski.

Adres w Nowym Sączu pozostaje więc ten sam. To zamiejscowa siedziba urzędu wojewódzkiego przy ulicy Jagiellońskiej 52. Co więcej, w większości przypadków daną sprawę będą prowadzić ci sami specjaliści.

- By jeszcze dodatkowo ułatwić „okres przejściowy”, przekazaliśmy wojewodzie nie tylko pełną dokumentację, ale też cały sprzęt biurowy i komputerowy o wartości blisko pół miliona złotych. Wszystko po to, żeby mieszkańcy jak najmniej odczuli utrudnienia związane z przekazaniem zadań pomiędzy dwoma urzędami – wyjaśnia Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa odpowiedzialny między innymi za sprawy społeczne.

Jmik, fot. archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu