Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
13/09/2017 - 10:10

Szkoła w Siennej jak nowa. W remoncie pomogli nauczyciele i rodzice

Zakończył się remont Szkoły Podstawowej w Siennej. Dzieci mogły rozpocząć nowy rok szkolny w odnowionym budynku.

Tegoroczne wakacje w Szkole Podstawowej w Siennej (gmina Gródek nad Dunajcem) były wyjątkowo pracowite dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców uczniów. Dwa miesiące przerwy w nauce wykorzystano na wykonanie remontu zniszczonego budynku.

Szkołę w Siennej wybudowano w 1959 roku i niestety niektóre elementy jej wykończenia pamiętały jeszcze tamte czasy. Budynek wymagał pilnego remontu. Na początku władze gminy planowały jedynie remont posadzek i drzwi. Ostatecznie jednak wymieniono także instalację centralnego ogrzewania, wykonano nowe tynki na ścianach i sufitach oraz pomalowano wnętrze budynku.

- Pracy było naprawdę bardzo dużo i pewnie nie wszystko udałoby się zrobić wynajętym firmom i obsłudze szkoły przed rozpoczęciem roku szkolnego, gdyby nie pomoc i zaangażowanie rodziców uczniów. Dzięki temu było taniej, szybciej, a i pewnie satysfakcja z efektów pracy jest większa, bo to wspólne dzieło wielu osób. Razem po prostu można więcej - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie gminy Gródek nad Dunajcem.

Podczas remontu, w prace przy szkole i wokół niej, oprócz nauczycieli i dyrekcji zaangażowali się także mieszkańcy Siennej, Zbyszyc, Woli Kurowskiej i Jelnej.

W szkole utworzono także punkt wydawania posiłków. Jedną z klas przeznaczono na jadalnię, w której uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli zjeść gorący posiłek.

RG   [email protected], Fot. UG Gródek nad Dunajcem

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu