UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława Piątek, 28.08.2015

Nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego w Krynicy-Zdroju

*}
Kategoria: Kościół i Religia 20-04-2011, 09:50 czytane:

672

 razy
komentarzy: 1

Okres Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalne to dla chrześcijan najważniejszy czas w roku. Kościół wspomina ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Specjalnie dla naszych czytelników z Krynicy zamieszczamy program nabożeństw Triduum Paschalnego w tamtejszych parafiach.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju

Wielki Czwartek: Spowiedź święta dla studentów i powracających z zagranicy od godz. 8. do 9.30. Msza święta Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 19, a adoracja Pana Jezusa potrwa do godz. 24.

Wielki Piątek: O godz. 7. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: Róże różańcowe od godz. 7.-12., dzieci od godz. 12.-13.30, gimnazjaliści od godz. 14.-15. Następnie odprawiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz.19., a po niej adoracja do godz. 24.

Wielka Sobota: O godz. 7. adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów od godz. 8. do 15., co pół godziny. O godz. 20. odbędzie się celebracja Wigilii Paschalnej, którą zakończy procesja rezurekcyjna.

 

Parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju

Wielki Czwartek: Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19. Następnie odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek: O godz. 9. Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci. Najmłodsi proszeni są o przyniesienie skarbonek „Caritasu” ze swoimi drobnymi ofiarami dla ubogich. O godz. 14. kolejna Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19. Po niej procesja do Bożego Grobu i adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 24. Droga Krzyżowa dla całej parafii od godz. 22. do 24. – nabożeństwo poprowadzi Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w filmie: „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Przed Drogą Krzyżową nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy bł. Ks. Jerzego Popiełuszki z fundacji Solidarności.

Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów od godz. 9. do godz. 13., co pół godziny oraz o godz. 17.  Przed nabożeństwem wieczornym nowenna do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem światła o godz. 19.  Następnie odbędzie się Procesja Rezurekcyjna.

 

Parafia św. Antoniego w Krynicy-Zdroju

Wielki Czwartek: Msza święta Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie o godz. 18. Po niej  procesja do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.

Wielki Piątek: O godz. 18. rozpocznie się Droga Krzyżowa oraz Liturgia Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża, Komunią świętą i procesją do Grobu Bożego, zaś o godz. 22. odbędzie się Droga Krzyżowa Światła. Wierni będą trwać na adoracji do godz. 24.

Wielka Sobota: Święcenie pokarmów o godz. 9., 10., 11., 12. i 15. Liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia (na palcu kościelnym) i procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 20.

 

(IO)

fot.: Parafia MBNP w Krynicy-Zdroju, Parafia NSPJ w Nowym Sączu

Podziel się

Komentarze