UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Beaty, Racibora, Sabiny Sobota, 29.08.2015

Niskowa: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

Kategoria: Kultura i Edukacja 02-07-2013, 13:45 czytane:

 razy
komentarzy: 1

4 lipca o godz. 18 Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie w kościele parafialnym w Niskowej poprowadzi o. Józef Witko OFM.

O. Józef Witko Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe odprawia od kilkunastu lat. Jest franciszkaninem z prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, znanym jako kaznodzieja w ruchu charyzmatycznym. Prowadzi rekolekcje zamknięte w kraju i zagranicą. Jest autorem wielu książek otwierających serce na obecność Boga w życiu codziennym, między innymi: „Uzdrawiająca moc Ducha Świętego", "Jezusie Synu Dawida ulituj się nade mną" i "Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku".
Jak mówił w wywiadzie dla czasopisma „Któż jak Bóg”, charyzmat uzdrawiania odkrył w sobie w maju 1996 roku. - Wtedy zrodziło się w moim sercu pragnienie sprawowania Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Postanowiłem więc natychmiast pójść za tym głosem serca. Po otrzymaniu zgody przełożonego, rozpocząłem wraz z grupą odnowy Effatha odprawianie takich Mszy. Był to październik 1996 roku.
W rozmowie tej kapłan przyznał, że na początku swojej posługi bał się prowadzić modlitwę ze względu na ogromną presję i ataki ze strony współbraci. - Ten lęk nie pozwalał mi całkowicie ufać Panu i ze swobodą modlić się o uzdrowienie. Mogę dziś powiedzieć, że uleganie mu było chyba największym moim błędem. Ale mimo, że żarty z mojej posługi nie ustały, teraz w moim sercu jest już odwaga. Liczy się tylko to, czego doświadczają uzdrawiani ludzie – mówi.
Całość wywiadu można przeczytać TUTAJ
O. Józef Witko pojawia się w parafii w Niskowej kilka razy w ciągu roku. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek – 4 lipca o godz.18.

Oprac. (KB)
Fot. KB – zdjęcie ilustracyjne

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się