UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana Niedziela, 02.08.2015

Spotkanie Taize: Strasburg czeka na młodzież

Kategoria: Kultura i Edukacja 17-10-2013, 11:18 czytane:

 razy

Tradycyjnie pod koniec roku, do jednego z europejskich miast, zjeżdżają młodzi z całego kontynentu, by wspólnie poświęcić swój czas Bogu. Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się w Strasburgu i będzie trwało od 28 grudnia 2013 do 1 stycznia 2014.

Europejskie Spotkania Młodzieży to inicjatywa Wspólnoty Ekumenicznej Taizé, która corocznie, na przełomie starego i nowego roku, organizuje w jednym z europejskich miast modlitewne spotkania ekumeniczne nazywane Pielgrzymką Zaufania przez Ziemię. Młodzież zostaje przyjęta przez parafie, mieszka na prywatnych kwaterach u rodzin lub w obiektach publicznych (szkoły, sale gimnastyczne). Modlitwy i obiady mają miejsce w wielkich halach zaadaptowanych specjalnie na tę okazję.
Na to niezwykłe spotkanie można się zapisać za pośrednictwem jednego z punktów przygotowań w Polsce najpóźniej do 17 listopada. W naszym regionie są to: 
ŁĄCKO, Gabriela Maciuszek, parafia św. Jana Chrzciciela, ul. Kościelna 18; piątek godz. 19.00 (kościół)
TYLMANOWA – parafia św. Mikołaja, os. Zagonie 101, Maria Noworolnik – piątek godz. 19 (salka)
Zgodnie z programem spotkania, do Rzymu należy przyjechać w sobotę 28 grudnia rano. Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą wypełniony formularz, będący pisemną zgodą rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna, który bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią w trakcie spotkania.
Program spotkania można znaleźć TUTAJ
Formularz – zgoda rodziców na uczestnictwo w spotkaniu TUTAJ
Więcej informacji: www.taize.fr

(KB)

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się