Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
10/07/2018 - 14:00

Hej Fest wystartował, kolejny przystanek - Krynica-Zdrój

W poprzednią sobotę, 7 lipca, w Szczawnicy odbył się pierwszy koncert festiwalu Hej Fest. Zaśpiewała tam Kasia Kowalska i zespół Piersi. A już w najbliższy weekend, 14 lipca na placu koło Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju kolejna odsłona imprezy z koncertem Maryli Rodowicz i Rico Sancheza.

Hej Fest to festiwal, który już po raz trzeci organizowany jest w Małopolsce. Pierwsza edycja ruszyła w 2016 roku w Zakopanem, a już rok później, także została zorganizowana w Krynicy-Zdroju i Szczawnicy.

Zobacz także: Krynica: Rodowicz i Sanchez będą koncertować 14 lipca! Wstęp wolny 

Festiwal został doceniony przez National Geographic, który umieścił go na elitarnej liście sześciu festiwali odbywających się w zaskakujących miejscach na świecie. Stało się tak, dlatego, że w Zakopanem na Gubałówce, ludzie bawią się przy muzyce na wysokości 1123 m. n. p. m.

Impreza jest częścią programu "Małopolska brzmi dobrze", który wpisuje się w strategię ciągłego poszerzania oferty kulturalnej województwa i ma na celu stworzenie cyklu wydarzeń, które będą nową marką w kraju.

Dzięki temu, że gmina Krynica-Zdrój miała udział w finansowaniu wydarzenia, koncert na Deptaku jest bezpłatny. Natomiast uczestnicy imprezy w Zakopanem będą musieli zapłacić za bilet, który obejmie wyjazd na Gubałówkę.

(KS) plakat organizatora

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018