Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
12/10/2017 - 20:45

Małgorzata Foremniak jako Elizabeth Taylor. Sztuka pełna napięć między kochankami, na scenie Jesiennego Festiwalu Teatralnego

Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Martyna Kliszewska i Sambor Czarnota przenoszą widzów w świat wielkiej miłości gwiazd zza oceanu. Za ich sprawą Elizabeth Taylor oraz Richard Burton ukazali się nowosądeckiej publiczności na wyciągnięcie ręki. Sztuka zaczarowała widzów.

- Kto choć raz nie zazdrościł jej sławy, talentu i miłości tłumów? Kto nie chciałby się zamienić na życia z piękną Liz? Ten po obejrzeniu sztuki zastanowi się dwa razy. Na scenie iskrzy od emocji, napięcie między kochankami przeradza się na zmianę w burzliwe kłótnie i nagłe przypływy pożądania.

Zobacz: "Taki los aktora. Raz jesteś dżdżownicą, a raz transwestytą"

Foremniak i Deląg, jako Taylor i Burton, przekonują. Wciągają w duszną od emocji, intymną historię. Tą miłością można się odurzyć, jak whiskey, którą nieustannie popijają kochankowie. Ale czy w życiu na ciągłym rauszu, emocji i alkoholu, nadchodzi w końcu bolesne przebudzenie? - pyta widzów Jakub Przebindowski, reżyser „Być jak Elizabeth Taylor”. 

Co zobaczyli widzowie, którzy szczelnie wypełnili salę nowosądeckiego Miejskiego Ośrodka, Kultury? Czwarta nad ranem, apartament Tony’ego Slawersa w hotelu New York Palace. Do drzwi uznanego psychoterapeuty dobija się pijana gwiazda filmowa, po chwili wpada jej mąż Richard Burton. Zaczyna się histeryczny spektakl. Burzliwa historia miłości, nienawiści z psychoanalizą w tle. W podróżach, przez kolejne pokoje luksusowych apartamentów, podglądano jak to jest „Być jak Elizabeth Taylor”. Publiczność mogła poczuć się niemal jak uczestnicy tych wydarzeń.

Spektakl przesiąknięty prawdziwym życiem... - Elizabeth Taylor, czyli wielbiona przez miliony gwiazda, dwukrotna zdobywczyni Oscara w 1962 roku na planie filmu „Kleopatra”, poznaje Richarda Burtona. Aktorka miała już za sobą cztery małżeństwa. On zostawił dla niej żonę i dwójkę dzieci. Taylor i Burton kochali się, nienawidzili i niszczyli. Ale nie mogli bez siebie żyć. Związek skończył się rozwodem, ale na ślubnym kobiercu stanęli po raz drugi.

Zobacz: "Mamo nie wiesz czego potrzebuje facet? Głupiej dupy" - padło ze sceny sądeckiego MOK-u

Ona ekscentryczna, nadwrażliwa. On porywczy i wybuchowy. Słynęli z publicznych skandali i awantur. Zamiłowania do luksusu i alkoholu. Związek Elizabeth Taylor i Richarda Burtona śledziły miliony. Rozstali się w 1975 roku, ale aktorka do końca swoich dni powtarzała, że Burton był największą miłością jej życia - opisują tę sztukę autorzy. 

Michał Śmierciak. Fot. Jesienny Festiwal Teatralny

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu