Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 grudnia. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
09/11/2017 - 13:55

Pęknięta rura, święta Małgorzata i sprzeciw prezydenta. Nie będzie filmu o gejach w Małej Galerii

W nowosądeckiej Małej Galerii miał się jutro odbyć pokaz filmu dokumentalnego „Artykuł Osiemnasty” o związkach osób homoseksualnych i dyskryminacji tych środowisk. Imprezę odwołano. Dlaczego? No własnie...

- Wczoraj wieczorem otrzymałam informację, że w Małej Galerii jest jakaś awaria i niestety, musimy szukać sobie do pokazu jakiegoś innego miejsca. Na szczęście udało nam się takie znaleźć i w zapowiadanym wcześniej terminie uda nam się zaprezentować film. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu, przekażemy wówczas szczegóły - powiedziała nam dzisiaj Magda Dropek z zarządu fundacji "równość.org.pl", organizatora tego przedsięwzięcia.

Zobacz: Proboszcz z Kasiny Wielkiej sprzedaje swoje słynne Porsche...

Co było powodem odwołania pokazu niemal w ostatniej chwili? - Niestety mamy awarię. Pękła nam rura w budynku, więc konieczna jest naprawa i remont. Nie wiem czy i ewentualnie kiedy powrócimy jeszcze do tego tematu, bo do końca roku nie mamy już wolnych terminów - wyjaśniła Alicja Hebda, dyrektor Małej Galerii.

Inaczej na sprawę patrzy Tomasz Michałowski z Urzędu Miasta:

- Jeżeli ktoś ma ochotę na organizacje takich spotkań, może je robić w innych miejscach. Miasto Nowy Sącz, właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania - powiedział w rozmowie z portalem "Sądeczanin" zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej. 

MŚ ([email protected]). Fot. ziemiasadecka.pl

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu