Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
11/07/2018 - 14:40

Pociągiem retro dojedziesz w wakacje do Krynicy i Muszyny

We wszystkie niedziele lipca turystyczny skład retro kursuje szlakiem kolejowym wzdłuż Doliny Popradu z Nowego Sącza przez Piwniczną i Muszynę. Z Nowego Sącza odjeżdża o godz. 10.11!Dotychczas wakacyjny pociąg retro jeździł trasą z Nowego Sącza do Chabówki. Jednak w tym roku z powodu naprawy osuniętego toru w Limanowej w tym roku zmieniono trasę przejazdu na równie ciekawą i atrakcyjną turystycznie w Dolinie Popradu.

Skład pociągu zestawiony jest z historycznej lokomotywy spalinowej SM42-1006 w malowaniu z lat 70. XX wieku oraz odrestaurowanych wagonów pasażerskich z lat 30 i 60. XX wieku. Jest także wagon pocztowy z 1923 roku służący obecnie jako kawiarnia i mobilny punkt informacji turystycznej. Turyści jadący składem mają możliwość wyboru różnych wariantów podróży i zatrzymania się w celu zwiedzenia muszyńskich ogrodów sensorycznych, muzeum regionalnego lub przejechania do Krynicy i wizyty na Górze Parkowej lub na deptaku i w domu zdrojowym.

W pociągu nie zabraknie atrakcji – pasażerów odwiedzi przewodnik, będą rozdawane informatory turystyczne, będzie też można spróbować produktów regionalnych. Dla najmłodszych uczestników przejazdu i całych rodzin przewidziano dodatkowe niespodzianki.

Pociąg retro odjeżdża w niedziele o godzinie 10:11. Po dwóch godzinach jazdy dociera do Krynicy. Powrót pociągu retro z Krynicy o godzinie 16:07.

Bilety na pociągi retro można rezerwować na stronie projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

Pociąg retro - znakomity pomysł na niedzielną wycieczkę [ZDJĘCIA]

Turystyczny skład retro kursuje wzdłuż Doliny Popradu z Nowego Sącza przez Piwniczną i Muszynę aż do Krynicy-Zdroju. Wyjazd o godz. 10.11, powrót po godz. 16.

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018