Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
13/03/2018 - 15:05

Rekordowa liczba młodych ludzi na VII Targach Edukacji , Pracy & Praktyk.

To były rekordowe, VII Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych w Krynicy-Zdroju. W wydarzeniu (13 marca) uczestniczyło 42 wystawców z całej Sądecczyzny, zaś zwiedzających organizatorzy oszacowali na ok. sześciuset.

Sześciuset  młodych ludzi i 42 wystawców z  całej Sądecczyzny odwiedziło dzisiaj (13 marca)  VII Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych. - "Targi miały na celu umożliwienie młodym ludziom zapoznanie się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych" – mówi organizator Jarosław Michalik - "Wśród wystawców nie zabrakło największych lokalnych szkół z Krynicy-Zdroju, Nowego Sącza, Muszyny oraz Grybowa".

Oferty pracy przedstawili: Urząd Pracy Spraw Socjalnych i Rodziny z Bardejowa (Słowacja), Powiatowy Urząd Pracy, Zespół Zamiejscowy Wojewódzki Urząd Pracy  w Nowym Sączu, a także agencje pośrednictwa pracy oraz lokalni pracodawcy.

Targi  miały również  na celu zachęcić młodzież do aktywności życiowej, dlatego zaprezentowały się na nich placówki i instytucji dbające o rozwój osobisty. W wydarzeniu  uczestniczyły fundacje i stowarzyszenia, w tym  Fundacja Rozwoju Regionów czy „Projekt Zdrowie”. Doradca zawodowy MCK poprowadził seminarium: „Odkryj w sobie potencjał twórczy. Kreatywność drogą do inspiracji”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy:  sztuk walki  w wykonaniu uczniów Szkoły Ponadgimnazjalnej z Marcinkowic i  udzielania pierwszej pomocy,  zademonstrowany  przez młodzież  z   krynickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

VII Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych  zorganizowali:  Młodzieżowe Centrum Kariery w Krynicy-Zdroju i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie objął patronatem Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko.

(MaK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu