UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Beaty, Racibora, Sabiny Sobota, 29.08.2015

Sądeckie Duety Literackie z Danutą Sułkowską

Kategoria: Kultura i Edukacja 11-02-2014, 09:47 czytane:

 razy

Kolejne Duety poświęcone zostaną najnowszej książce „Garbus” Danuty Sułkowskiej. Tradycyjnie spotkanie będzie miało formę sporu o interpretację między Wojciechem Kudybą a Grzegorzem Rapcią. XXV Sądeckie Duety Literackie odbędą 19 lutego o godz. 17 w piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Każdy, kto był na chociaż jednych Sądeckich Duetach Literackich, wie na czym polega sposób dyskusji o wybranej na wieczór lekturze. Panowie Kudyba i Rapcia (obaj poloniści, pierwszy z tytułem doktora habilitowanego) proponują sobie nawzajem i publiczności różne interpretacje wybranego na spotkanie utworu. Tym razem przedmiotem sporu będzie „Garbus” doskonale znanej na Sądecczyźnie Danuty Sułkowskiej, poetki i prozatorki ze Starego Sącza.

***
„Garbus to książka o tych, którzy w poszukiwaniu wielkich idei gubią się w pustych kategoriach pojęć, ale i o tych, którzy, stopieni z rzeczywistością, sięgają głębiej, niż by się sami spodziewali sięgnąć. Ta dwoistość towarzyszy bohaterom na każdym kroku - w zmaganiach z banalną codziennością, ale też w wewnętrznych sporach i rozgrywkach z własną duszą. Definiuje ich i wyznacza cele podróży - zarówno tych z garbem plecaka, jak i garbem doświadczeń, obaw, pragnień, aspiracji...” (z posłowia Justyny Sulimy).

(JB)

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się