UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dionizy, Izy, Juliana Środa, 02.09.2015

Stary Sącz: Robert Kasprzycki wrócił do domu na skrzydłach

Kategoria: Kultura i Edukacja 04-02-2013, 13:48 czytane:

 razy
komentarzy: 1

Sukcesem artystycznym i frekwencyjnym zakończył się niedzielny koncert Tria Gitarowego Roberta Kasprzyckiego w starosądeckim Sokole.


Robert Kasprzycki – czołowy reprezentant nurtu piosenki autorskiej po raz kolejny udowodnił, że zabawy słowem wypowiadanym, a nie tylko śpiewanym – to jego firmowy znak rozpoznawczy. Widać taka jest nieunikniona konsekwencją pojawienia się na scenie polonisty, na dodatek oczytanego i inteligentnego dla którego, co piosenka, to pretekst do spuentowania anegdoty, bądź dowcipnego wywodu myślowego.
Mocnych punktów koncertu było jednak co najmniej kilka. Nie tylko repertuar i wykonanie wszystko autorstwa głównego bohatera wieczoru. Także kunszt wykonawczy tria gitarowego (Kasprzycki, Szelęgiewicz, Wyrwa). Do wysokiego poziomu dostosowała się także licznie przybyła publiczność, reagując co najmniej adekwatnie i współtworząc klimat koncertu, po którym jak przyznał sam artysta, wraca się do domu „jak na skrzydłach”.
Koncert zakończył bogaty i różnorodny cykl wydarzeń muzycznych „Koncertowo - nastrojowo” w starosądeckim Sokole, rozpoczęty recitalem Basi Stępniak-Wilk w listopadzie 2012 r. W Internecie www.bilety.wstarymsaczu.pl trwa przedsprzedaż biletów zniżkowych na następne wydarzenia zaplanowane przez Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.
Uwadze Czytelników portalu polecam recital romansów rosyjskich Jeleny Jegorovej (23 lutego) oraz widowisko muzyczno-taneczne „Eachtra” z okazji Dnia Świętego Partyka – energetyczny spektakl w wykonaniu Jigowo Reelowych Maniaków i grupy tańca irlandzkiego Ellorien (15 marca) – mówi Wojciech Knapik, dyrektor CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu.

(oprac. JB)
Fot. Małgorzata Tomica i Karolina Stobierska - Grupa Twórcza „Widzi się” (udostępniane przez CKiS w Starym Sączu)


Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się