Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
15/01/2019 - 12:10

Wpływają zgłoszenia do konkursu ks. Prof. Bolesława Kumora. Nie zwlekaj!

Na konkurs o Nagrodę ks. Prof. Bolesława Kumora organizowanego przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” przy wsparciu miesięcznika „Sądeczanin” wpływają pierwsze zgłoszenia. Warto wziąć udział w tym prestiżowym konkursie promującym wydawnictwa książkowe podejmujące tematy związane z Sądecczyzną oraz sądeczanami, a także honorującym sądeckich autorów.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń. Przypomnijmy, że konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: „Książka o Sądecczyźnie” oraz „Sądecki autor”. Laureaci obu kategorii otrzymują Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora.

Nagroda w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” jest przyznawana za książkę podejmującą temat związany z Sądecczyzną lub sądeczanami, a w kategorii „Sądecki Autor” – za całokształt twórczości literackiej sądeckiego autora. 

Konkurs jest wspaniałą okazją dla miłośników książek, bibliotek oraz wydawnictw do promocji publikacji o Sądecczyźnie, do pokazywania wspaniałego dorobku pisarskiego sądeckich autorów. Jest on naprawdę imponujący.

Konkurs im. Ks. Prof. Bolesława Kumora odbywa się w tym roku po raz siódmy.

Przypomnijmy też, że 10 lutego zamykamy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Czas nagli.

Laureaci w obu kategoriach otrzymają statuetki i nagrody pieniężne. Czekają także wyróżnienia dla „Czytelników Sądeczanina”, którzy zgłoszą publikacje książkowe oraz autora do konkursu

Ważne terminy konkursu:

10 lutego 2019  – zakończenie przyjmowania zgłoszeń
13-20 lutego 2019 – głosowanie czytelników portalu Sadeczanin.info
22 lutego 2019 – posiedzenie Kapituły Konkursu
23 lutego 2019 – uroczysta Gala

POBIERZ

REGULAMIN
Formularz zgłoszeniowy "Książka o Sądecczyźnie"

Formularz zgłoszeniowy "Sądecki Autor"

Patron Nagrody 

Ks. prof. Bolesław Kumor (1925 – 2002) to jeden z najwybitniejszych historyków Kościoła naszych czasów. Wykładał na KUL, PAT i w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W dorobku naukowym miał ok. 650 pozycji, w tym 37 książek, m.in. ośmiotomową historię Kościoła powszechnego, czterotomową historię Kościoła w Polsce oraz monografię diecezji tarnowskiej i archidiecezji krakowskiej, opisał także dzieje duszpasterstwa polonijnego w USA. Z jego prac do dzisiaj korzystają alumni seminariów duchownych, był promotorem kilkudziesięciu doktoratów i habilitacji.

Ten wybitny badacz zajmował się dziejami rodzinnej parafii Trzetrzewina (praca magisterska) i ziemi sądeckiej. Zamieszczał artykuły naukowe z zakresu historii Kościoła lokalnego w „Roczniku Sądeckim”, współtworzył publikacje regionalne. Sięgają do nich nauczyciele, studenci i wszyscy, którzy chcą poznać historię Sądecczyzny. Nigdy nie zerwał serdecznej więzi ze swą Małą Ojczyzną. Nawet w trakcie intensywnej pracy naukowej i licznych wyjazdów zagranicznych (kwerenda archiwów) w okresie świątecznym znajdował czas na pracę duszpasterską wśród sądeczan. Ksiądź Kumor pochodził z Szymanowic k. Nowego Sącza i tam został pochowany.

Formularze zgłoszeniowe można przesyłać na adres Fundacji Sądeckiej (33-300 Nowy Sącz, ul. Barbackiego 57, bądź pocztą elektroniczną na adres: [email protected]. W każdej kategorii można dokonać maksymalnie trzech  zgłoszeń.

Zgłoszenia: 
Fundacja Sądecka, biuro: 
ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz 
tel. (18) 475 16 20 
fax (18) 475 16 27 
e-mail: [email protected] 

Sekretarz kapituły nagrody

Małgorzata Sitek

[email protected]

Fundacja Sądecka, ul Barbackiego 57, 33 300 Nowy Sącz

tel. (18) 475 16 31.

[email protected], fot. IM.









Dziękujemy za przesłanie błędu