Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 marca. Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
16/03/2018 - 18:15

Jak dbać o swoje zdrowie? Dowiesz się od medycznych autorytetów na seminarium „O zdrowiu sądeczan na wiosnę”

Dużymi krokami zbliża się Seminarium „O zdrowiu sądeczan na wiosnę”. Zapraszamy na to wydarzenie 20 marca do sali im. R. Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Początek o godz. 10.

Organizując panele dyskusyjne z uznanymi ekspertami i ciekawymi moderatorami chcemy edukować i motywować do świadomego dbania o zdrowie własne i swoich najbliższych oraz zwrócić uwagę na rolę profilaktyki w naszym życiu.

Seminarium wypełnią interesujące wykłady z różnych dziedzin medycyny. Zagadnienia dotyczące współczesnej kardiologii znalazły się wśród tegorocznej tematyki seminarium oraz w publikacji wydawanej w ramach tego wydarzenia. Pacjenci kardiologiczni w publikacji znajdą informację na temat nowoczesnej kardiologii i kardiochirurgii oraz zabiegów przeprowadzanych w nowosądeckich placówkach a także o sposobach opieki i rehabilitacji nad pacjentem kardiologicznym. Podczas seminarium dowiemy się też, jakie potrzeby kardiologiczne mają mieszkańcy Nowego Sącza i regionu, kto dba o ich serce, jak działa w praktyce najbardziej wyczekiwany przez środowisko kardiologiczne program kompleksowej koordynowanej opieki kardiologicznej.

Nie zabraknie również informacji dla osób znajdujących się w grupie ryzyka chorób naczyniowo-sercowych. Podczas seminarium i w publikacji będą poruszane zagadnienia związane z wpływem czynników ryzyka na nasze serce oraz sposobami eliminowania ich skutków.

Na stoiskach wystawienniczych będzie można skosztować zdrowych naturalnych produktów, zasięgnąć rady dietetyka oraz zbadać ciśnienie tętnicze i poziom cukru. Rodzice dowiedzą się, dlaczego warto podawać dzieciom mętne soki owocowe zamiast klarowanych i jaka rolę pełnią jabłka w naszej diecie.

W publikacji i na stoisku zainteresowane osoby znajdą informację o właściwościach dotleniających i oczyszczających komory normobarycznej, szczególnie cenne dla osób ze schorzeniami naczyniowo-sercowymi. Swoje stoisko będzie miał także Natural–Detox. Od specjalistów można będzie się dowiedzieć o nowoczesnej i bezinwazyjnej diagnostyce metodą biorezonansu, diagnostyce i likwidacji alergii, boreliozy oraz wielu innych obciążeń organizmu. Natural Detox oferuje również skuteczne oczyszczenie organizmu za pomocą zabiegu hydrokolonoterapii. Osoby, które chcą poczuć się lepiej, oraz zrzucić zbędne kilogramy mogą liczyć na fachowe doradztwo w zakresie dietetyki, porad w zakresie oczyszczenia, odkwaszenia i odżywienia organizmu na poziomie komórkowym. 

Tematem poruszanym w publikacji, który może szczególnie zainteresować kobiety, dotyczy nowości w  fizjoterapii uroginekologicznej.

Osoby z dysfunkcjami w stawach skroniowo-żuchwowych ucieszy artykuł dotyczący metod w terapii obszaru twarzowo – czaszkowego.

Osoby cierpiące na schorzenia kostno-stawowe zainteresuje zapewne spotkanie z najlepszymi ekspertami w dziedzinie ortopedii. Eksperci poruszą zagadnienia leczenia zmian zwyrodnieniowo-przeciążeniowych stawów, niestandardowych metod leczenia zmian zwyrodnieniowych i pourazowych w tym m. in. osoczowym czynnikom wzrostu i komórkom macierzystym. W publikacji znajdzie się również obszerny artykuł na temat kierunków rozwoju nowoczesnej ortopedii oraz standardów opieki nad pacjentem pooperacyjnym i zabiegowym w naszym regionie. Podczas seminarium będzie możliwa konsultacja lekarska z lekarzem ortopedą.

Jeden z paneli podczas tegorocznego seminarium poświęcony będzie też nowym zasadom wystawiania zwolnień lekarskich, a także korzystania z rehabilitacji finansowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Szczegółowe informacje dotyczące tego tematu znaleźć będzie można w publikacji oraz na stoisku w miejscu wydarzenia.

Tegoroczne seminarium jest wyjątkowe ze względu na obecność dyrektora Małopolskiego Oddziału NFZ oraz Radcy Ministra w Departamencie Organizacji Ochrony Zdrowia w  Ministerstwie Zdrowia. Osoby te będą zabierały głos podczas panelu dyskusyjnego poświęconego zasadom finansowania służby zdrowia.

Zaplanowano również specjalne kuluarowe spotkanie Pani Dyrektor oraz Pana Radcy Ministra z przedstawicielami przychodni POZ .

Dlaczego warto przyjść na Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”?

Seminarium daje możliwość  wysłuchania prelekcji zaproszonych ekspertów, bliższego zapoznania się interesującą tematyką. Jest to też okazja, by porozmawiać z osobami zajmującymi się ochrona zdrowia i nawiązać wiele wartościowych kontaktów.

Czasami jedno zdanie może zmienić wszystko, może stać się inspiracją do działania lub rozwiązania problemu. Uznani eksperci podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Panele dyskusyjne umożliwiają wszechstronne podejście do tematu i zachęcają uczestników do angażowania się w dyskusję.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku