UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Beaty, Racibora, Sabiny Sobota, 29.08.2015

Region: Nocny pożar w Pałacu w Siarach koło Gorlic.

Kategoria: Pod paragrafem 18-04-2013, 08:13 czytane:

 razy
komentarzy: 1

Całą noc strażacy gasili pożar, który wybuchł w zabytkowym pałacu w Siarach koło Gorlic. Przyczyna pożaru jest ustalana.

Dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach został zaalarmowany o pożarze w Siarach dzisiaj (18 kwietnia) po godz. 1 w nocy. Pałac, będący własnością prywatną jest częścią zespołu pałacowo-parkowego. Wzniesiono go w 1900 roku. Jest on jednym z najpiękniejszych przykładów secesji. Pożar objął część strychu i dachu budynku. Ogień przez całą noc gasiło około 70 strażaków PSP i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Dominikowic, Kobylanki, Sękowej, Klęczan i Siar. Akcja gaśniczą dowodził najpierw kpt. Piotr Migacz, dowódca drugiej zmiany JRG PSP w Gorlicach a później st. bryg. Dariusz Grygowicz, komendant powiatowy PSP w Gorlicach.
- To była jedna z trudniejszych akcji gaśniczych z uwagi na specyfikę budynku i bardzo duże zadymienie w tej części pałacu, w którym rozprzestrzeniał się pożar – mówi kpt. Migacz. – Strażacy przez wiele godzin pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.
Woda czerpana była m.in. z pobliskiego Potoku Sękówka. Pożar został ugaszony. W jego wyniku spaliła się część strychu pałacu. Przepaliła się także blacha pokrywająca dach. Zniszczeniu uległa tylko jej część. W niektórych pomieszczeniach znajdujących się pod strychem trzeba będzie osuszać stropy. Meble i inne wartościowe przedmioty znajdujące się w tych pokojach zostały przeniesione do innego skrzydła pałacu, gdzie pożar się nie rozprzestrzeniał.
Przyczyna pożaru jest ustalana
(MIGA)
Fot. arch. KP PSP w Gorlicach.


Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się