Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Reklama
30/08/2018 - 16:55

Pompa ciśnieniowa - czy warto zdecydować się na jej zakup?

Każdy, kto posiada dom jednorodzinny z ogrodem wie, że ogrom pracy w obejściu może być przytłaczający. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej sięgamy po nowoczesne urządzenia, które mogą ułatwić nam wykonanie codziennych zadań i skrócić czas pracy. Wśród wielu dostępnych na rynku propozycji coraz większą popularnością cieszą się pompy ciśnieniowe. Czy warto zdecydować się na ich zakup? Do czego mogą się przydać? Na co warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie pompy? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.


Czym są pompy ciśnieniowe?

Zanim zaczniemy zastanawiać się czy zakup pompy ciśnieniowej to dobry pomysł, warto przypomnieć czym jest to urządzenie. Mówiąc najogólniej pompa ciśnieniowa służy do transportowania wody (w przeciwieństwie do pomp zanurzeniowych - nie tylko do jej wypompowywania). Pompy ciśnieniowe mogą mieć dwa rodzaje napędu - elektryczny oraz spalinowy. Pobór wody w tego rodzaju urządzeniach również może odbywać się dwojako. Pierwszy rodzaj pomp to pompy wyposażone w wąż ssący, który umieszczamy w zbiorniku wodnym - sama pompa stoi zaś na powierzchni. W przypadku drugiego rodzaju urządzeń mówimy o pompach zanurzeniowych - to pompy, które muszą zostać umieszczone w wodzie, którą chcemy pobierać.

Codzienne zastosowanie pompy ciśnieniowej

Wiemy już czym są pompy ciśnieniowe. Czy jednak jest to sprzęt potrzebny w każdym gospodarstwie domowym? I tak i nie. Z pewnością jeśli mieszkasz w bloku, w centrum miasta, takie urządzenie nie przyda ci się do niczego. Jeśli jednak zamieszkujesz dom jednorodzinny, a dodatkowo posiadasz ogród - zakup pompy tego rodzaju jest doskonałym pomysłem.

Do czego może się przydać? Do nawadniania ogrodu, wykorzystywania wody z alternatywnych źródeł do prania, mycia samochodu, a nawet sprzątania. Co kryje się pod pojęciem "alternatywne źródła wody"? Wszystko - jeziorka, stawy, oczka wodne, a nawet zbiorniki na deszczówkę. Szczególnie w ostatnim przypadku coraz więcej osób korzysta z tego, co daje zbieranie odpadów i zwyczajnie oszczędza pieniądze - nie muszą bowiem płacić za wodę. Pompy ciśnieniowe pozwalają na transportowanie wody na spore odległości, nie stanowi dla nich problemu również różnica wysokości - dzięki temu mogą być wykorzystywane do transportowania wody deszczowej zarówno na zewnątrz i w ogrodzie, jak i do użytku domowego. Nie sposób również nie wspomnieć o tym, że pompy tego typu doskonale sprawdzają się w przypadku sytuacji kryzysowych takich jak awaria sieci wodociągowej, skutki ulewy czy drobne podtopienia. Wykorzystując pompę możemy więc zaoszczędzić sobie pracy, a także wykorzystywać wodę deszczową, co jest bardzo ekonomicznym i coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Dobra pompa - czyli jaka?

Aby pompa w pełni spełniała twoje oczekiwania oraz ułatwiała codzienną pracę w ogrodzie i w domu, musi być w pełni dopasowana do twoich potrzeb. Warto więc zastanowić się jaki rodzaj zasilania będzie w twoim przypadku odpowiedniejszy. Jeśli, przykładowo, pobierać będziesz wodę jedynie z przydomowej beczki - zasilanie elektryczne to dobry wybór. Jeśli jednak planujesz pompowanie wody z oczka lub stawu, urządzenie wyposażone w silnik spalinowy będzie lepszym rozwiązaniem.

Poza tym koniecznie zwróć uwagę na moc silnika oraz wydajność pompy. Jest to bowiem wskaźnik, który mówi nam jaką ilość wody w danym przedziale czasowym może pobrać pompa. Dodatkowo sprawdź również zasięg na jaki może zostać transportowana woda oraz parametry takie jak ciśnienie wytwarzane przez pompę (im większe tym lepsza wydajność), maksymalną wysokość tłoczenia (szczególnie jeśli chcesz doprowadzać wodę do domu) oraz maksymalną głębokość zasysania.

Stawiaj na sprawdzone rozwiązania

Jak widzisz, pompa ciśnieniowa może sprawdzić się w wielu codziennych sytuacjach i pomóc ci zarówno w uprawie ogrodu, jak i zmniejszeniu zużycia wody z wodociągów. Aby jednak mogło tak być musi być to urządzenie wysokiej jakości, które jest solidne, trwałe i bezawaryjne. Dlatego też specjaliści zalecają zakup urządzeń znanych i cenionych na rynku marek, które zajmują się produkcją pomp ciśnieniowych od wielu lat. Jedną z takich firm jest bez wątpienia Kaercher - lider na rynku produkcji urządzeń ciśnieniowych. W swojej ofercie ma on wiele rodzajów pomp ciśnieniowych o różnej pojemności i mocy. Dzięki temu każdy, kto jest zainteresowany zakupem tego typu urządzenia, może znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat urządzeń i pomp wysokociśnieniowych marki Kaercher, koniecznie odwiedź stronę https://www.kaercher.com/pl/home-garden/pompy/pompy-cisnieniowe.html.

Podsumowując, jeśli zajmujesz się ogrodem, zdarza ci się zbierać deszczówkę, pompować wodę lub zajmujesz się pracami, które wymagają późniejszego czyszczenia powierzchni dużą ilością wody - zakup pompy ciśnieniowej to dobra decyzja, dzięki której zaoszczędzisz sporo czasu i wysiłku. Szczególnie, jeśli postawisz na funkcjonalny i niezawodny sprzęt dopasowany do twoich potrzeb. Przekonało się o tym już wielu Polaków, którzy chętnie wykorzystują możliwości nowoczesnych urządzeń ciśnieniowych.