UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Marty, Konstantego, Olafa Środa, 29.07.2015

Łącko: Konkurs plastyczny „Jan Paweł II - Papież Rodziny”

Kategoria: Rozmaitości 28-09-2012, 14:36 czytane:

 razy

W nauczaniu papieża Jana Pawła II bardzo ważna była rodzina. Rodzina oparta na miłości. Darząca szacunkiem każdego z jej członków – od seniorów po juniorów. Rodzina, w której zawsze znajduje się oparcie i ciepło. Przed Dniem Papieskim, jaki obchodzić będziemy w październiku, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku pragnie namówić uczniów z całej gminy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym mówiącym papieżu w kontekście rodziny.

Temat konkursu brzmi „Jan Paweł II – papież Rodzinny”. Jego interpretacja zależy wyłącznie od pomysłowości łąckich dzieci i młodzieży. Może dla Twojej rodziny Papież Polak jest szczególnie ważny? Może jego postać wiąże się istotnym dla Ciebie i Twoich bliskich przeżycie. A może chcesz zilustrować papieskie nauczanie o rodzinie, wzorce, jakie kreślił słowami i swoją postawą wobec rodzin.

Technika prac jest dowolna. Pragnących wziąć udział w konkursie ogranicza jedynie wyznaczony prze organizatorów format A4. Uczestnikami konkursu mogą zostać uczniowie szkól z terenu gminy Łącko. W dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV-VI, nauczyciele wybierają po jednej pracy z każdej klasy. Prace powinny zawierać opis w postaci imienia i nazwiska autora, klasy i szkoły do jakiej uczęszcza.

Prace należy złożyć do 8. października w siedzibie organizatora konkursu – Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku przy ul. Strażackiej 29. Nadesłane dzieła prace oceni specjalnie powołana komisja, która przyzna nagrody rzeczowe we wspomnianych dwóch kategoriach wiekowych.

Celem konkursu jest oddanie hołdu Janowi Pawłowi II w Dniu Papieskim, rozwijanie zdolności artystycznych wśród dzieci oraz promowanie młodych artystów.

ANP
fot. KB 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się