UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dionizy, Izy, Juliana Środa, 02.09.2015

Przedszkolaki o wielkim Polaku – Janie Pawle II

Kategoria: Rozmaitości 05-11-2012, 15:35 czytane:

 razy
komentarzy: 4

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 20 w Nowym Sączu przypomniały o osobie Jana Pawła II. Podczas specjalnej akademii zaprezentowały fragmenty wierszy Juliusza Słowackiego oraz zaśpiewały ulubione pieśni Papieża.

„Wspomnienia o Janie Pawle II ukryte w muzyce Fryderyka Chopina” przygotowały przedszkolaki pod okiem nauczycielek Maryli Niedzielczyk, Anny Habeli i Jowity Jabłońskiej. Młodzi aktorzy z koła teatralnego oraz tancerze z koła regionalnego „Różowiaki” - przybliżyli osobę Jana Pawła II za pomocą wierszy, pieśni i tańca. Dzieci I, II i III zaśpiewały pieśni : „Uleje Usiece”, „Czarna Madonno” oraz „Barkę”.
Na widowni gościli katechetka Maria Chochorowska-Wastag oraz ks. Tomasz Wroński. Kapłan przeczytał przedszkolakom w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” fragment opowiadania z książki: „ Jan Paweł II, czyli jak Karolek został Papieżem”.
- Uroczystość wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczycielki przedszkola, a utwór „Góralu czy ci nie żal” zaśpiewał Joachim Jabłoński jednocześnie zapraszając wszystkie dzieci do głośnego śpiewania – mówi Jowita Jabłońska, nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 20 w Nowym Sączu. - Na zakończenie za piękny występ dzieci otrzymały od ks. Tomasza słodkie wafelki, a przedszkolaki wręczyły przybyłym gościom różyczki – dodaje.
Spotkanie i montaż muzycznartystyczny był nie tylko okazją do poznania osoby Jana Pawła II ale także modlitwą o to, aby jak najszybciej został świętym.

(ALF)
Fot. Jowita Jabłońska

Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się