Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
12/03/2019 - 15:20

100 lat w pracy? Trendy w zatrudnieniu na 2019 rok

Każdego roku pojawiają się wyjątkowe i odbiegające od standardów nowe inicjatywy w miejscach pracy. W 2018 roku królowało wszczepianie mikroczipów pracownikom i pozwalanie tylko na wydawanie im wegetariańskiej żywności. Na szczęście część z pracodawców wyznacza ważniejsze trendy, których mogą się uczyć pracodawcy na całym świecie.


Trendy w branży HR na 2019 rok. Fot. Pixabay
Vermont oferuje zachętę w wysokości 10 tys. dolarów dla zdalnych pracowników, Perpetual Guardian prowadzi rygorystyczną akademicką próbę czterodniowego tygodnia pracy z dużym sukcesem. Oto trendy w branży HR. Co nas czeka w 2019 roku?

Generacja Z

"Gen Z" jest pierwszą generacją, która dorasta w całości w społeczeństwie internetowym i szybko dołącza do siły roboczej, a najstarsi członkowie pokolenia mają 23 lata. Szacuje się, że do 2020 r. będą stanowić do 36 proc. światowej siły roboczej. Firmy muszą dostosować strategie dotyczące ludzi, aby przyciągnąć i zatrzymać młodych cyfrowych tubylców, którzy oczekują strategicznego wykorzystania oprogramowania i technologii w miejscu pracy.

 Aby stać się atrakcyjnym pracodawcą dla Gen Z, należy opracować strategię oprogramowania i odpowiednie szkolenia, aby ją wspierać. Realistyczne podglądy prac i promowanie marki pracodawcy również znacznie ułatwiają pracę każdemu.

100 lat życia pracowników

Oprócz skupiania się na młodych pracownikach, którzy dołączają do siły roboczej, podobny nacisk należy położyć na zmianę ścieżek kariery i życia we wszystkich pokoleniach. Coraz więcej osób w krajach rozwiniętych, mających dostęp do skutecznej opieki zdrowotnej, dociera do swoich setnych urodzin, co oznacza, że ​​ludzie będą mieli dłuższą karierę niż kiedykolwiek widzieliśmy.

Coraz częściej ludzie zmieniają kariery i miejsca pracy, firmy muszą przygotować się na bardziej dynamiczną siłę roboczą z pracownikami, którzy chcą stale poszerzać swoje umiejętności. Przedsiębiorcy muszą planować wzrost wieku emerytalnego, analizując rolę emerytur i zasiłków .

Japonia, która spodziewa się, że połowa dzisiejszych dzieci dożyje 100 lat,  traktując tym samym poważnie ideę 100-letniego życia. Gabinet premiera Shinzo Abe pracował od września 2017 r., do czerwca 2018 r., nad projektem sformalizowanej struktury rewolucji personalnej.

CSR

W związku z burzliwym globalnym klimatem politycznym, kryzysami,  społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) stała się ważniejsza niż kiedykolwiek.

 Oczekiwania społeczne i wymagania pracownicze to zasady działania firm. Pracodawcy muszą być gotowi, aby odpowiedzieć na te nowe wymagania. Widzieliśmy korzystne inicjatywy płacowe, takie jak proponują Amazon i Target, ustalające minimalne stawki płacy 15 dolarów za godz. Etyka ma także coraz większą obecność w strategii, czego przykładem może być Google, który odrzucił propozycję chmury obliczeniowej Pentagonu po protestach pracowników nad możliwą bronią w zakresie sztucznej inteligencji.

Młodsi pracownicy wolą firmy z misjami, które są zgodne z ich wartościami, ale istnieje znaczna różnica między żądaniami społeczeństwa, a gotowością korporacyjną. 50 proc.  organizacji nie ma CSR jako priorytetu i należy podjąć kroki, aby wypełnić tę lukę. CSR występuje w wielu formach - wypłacając opłacalne płace, proponując inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska, ułatwiając programy wspólnotowe lub uzyskując certyfikat odpowiedzialności społecznej (tj. Stając się B Corp).

Przygotuj się na krótszy cykl życia pracowników

Niskie zaangażowanie wielu firm oraz młodsza karda  pracownicza, która coraz częściej żegna się z pracą w ciągu pięciu lat, stają się bez wątpienia czynnikami niepokojącymi, na które firmy muszą natychmiast reagować.

Niektóre firmy, zamiast starać się utrzymać pracowników na dłużej, redukuje koszty obrotu, stosując nowy, krótszy cykl życia pracowników. Firmy, które zatrudniają do pracy sezonowej i zadań o niskich obrotach, wkładają więcej wysiłku w opłacalny proces wdrażania, szkolenia i outsourcingu, aby jak najlepiej wykorzystać pracowników, gdy jeszcze tam są.

Pracodawcy muszą być świadomi ryzyka związanego z krótkoterminowym zatrudnieniem, szczególnie w związku z rozwojem gospodarki opartej na gigabitach i zamówieniach. Praca kontraktowa na stanowiskach wymagających niskich kwalifikacji często skutkuje niedostatecznie opłacanymi pracownikami i mniejszym bezpieczeństwem pracy, co skutkuje niższym poziomem satysfakcji i zaangażowania w pracę.

Utrzymanie najlepszych praktyk branżowych pozwoli utrzymać zaangażowaną siłę roboczą, przyciągać i zatrzymywać talenty, wspierać innowacje, zwiększać wydajność i budować lub utrzymywać przewagę konkurencyjną. (Agnieszka Bińczak)







Dziękujemy za przesłanie błędu