Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
przewiń w dół
Data Publikacji: 
05/02/2018 - 23:15

Halina Węgrzyn. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydatkę do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Haliny Węgrzyn wewnątrz artykułu.

      Pani mgr Halina Węgrzyn pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu od 1 września 1998r tj. od początku istnienia tej placówki, którą przygotowała do rozpoczęcia działalności. Pani Halina Węgrzyn w swojej działalności dba o promocję miasta i regionu, poprzez organizowanie konkursów na szczeblu międzynarodowym (od 2013r. organizuje konkurs o gen. Stanisławie Skalskim, (w b.r. miał charakter międzynarodowy) pt. „Ocalić od zapomnienia pamięć o niezłomnych pilotach-por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. Stanisławie Skalskim” pod patronatem honorowym prezydenta RP. Andrzeja Dudy, w którym wzięło udział 565 uczniów z 13 państw), ogólnopolskim (jest członkiem Krajowej Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz przewodniczącą Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej. Od 13 lat z okazji Dnia Papieskiego szkoła współpracuje z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, budując „żywy pomnik” Janowi Pawłowi II poprzez wspieranie zdolnej, niezamożnej młodzieży z małych miejscowości z Polski), wojewódzkim (w 2011r. w uznaniu działań podtrzymujących tradycję narodową i więź ze społecznością lokalną podjętych w ramach projektu „Małopolska, moje miejsce na Ziemi, moja mała ojczyzna”, szkoła pod kierunkiem Pani dyrektor, jako pierwsza w Nowym Sączu została uhonorowana  certyfikatem Civis et Patria przez Małopolskiego Kuratora Oświaty), lokalnym (od 2013r. Pani Dyrektor jest pomysłodawcą i  przewodniczy „Biegowi Patrolowemu do miejsc poświęconych pamięci Świętego Jana Pawła II,” w którym biorą udział szkoły z terenu miasta Nowego Sącza. W organizacji biegu współpracuje ze Strażą Miejską i Parafią p.w. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu oraz RDN Małopolska). Ponadto szkoła jest organizatorem etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biblijnego, pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu regionalnego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności” (lata 1999-2017). Uczniowie uzyskują wysokie lokaty w w/w konkursach. Pani Halina Węgrzyn promuje zdrowy tryb życia i dba o rozwój sportu. W latach 2014-2017 w zawodach międzyszkolnych w różnych dyscyplinach sportu, uczniowie szkoły stawali na podium 20 razy, w tym 8 razy uzyskali I miejsce. Warto zaznaczyć,  iż w klasyfikacji wyników sportowych SP 21 zajęła I miejsce pośród szkół podstawowych miasta Nowego Sącza. Pani  Halina Węgrzyn w roku szkolnym 2015/2016 wraz z nauczycielami i najlepszymi sportowcami ze szkoły  otrzymała w Częstochowie wyróżnienie od Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej za wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację oparte na zasadach fair-play.

      Bardzo dobrze układa się współpraca Dyrektora z Radą Rodziców Szkoły i Radą Osiedla Wojska Polskiego. Wspólnie z rodzicami uczniów organizuje akcje charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ubogich, pomoc misjonarzom w Afryce, Papui Nowej Gwinei, Ukrainie. Za działalność charytatywną  na rzecz Misji szkoła otrzymała I miejsce w konkursie organizowanym pod patronatem MEN przez Papieskie Dzieła Misyjne w 2011roku (w konkursie uczestniczyły 464 szkoły z całej Polski).

      W szkole, którą kieruje Pani Halina Węgrzyn, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów również na zajęciach pozalekcyjnych. Szeroka oferta w tym zakresie pozwala na  zaspokojenie potrzeb  indywidualnych każdego ucznia.  Pani Halina Węgrzyn organizuje dla środowiska lokalnego uroczystości patriotyczno-religijne, rodzinne, sportowo-rekreacyjne

i ekologiczne. Panią Halinę Węgrzyn wyróżnia szacunek dla poglądów drugiego człowieka i poszukiwanie istoty problemu. Jest autorytetem godnym naśladowania dla nauczycieli, uczniów i rodziców szkoły. Cieszy się również szacunkiem w środowisku lokalnym.

Halina Węgrzyn – SMS o treści SR.16 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


Komentarze Facebook