Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
05/02/2018 - 09:45

Jakub Bulzak. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Jakuba Bulzaka wewnątrz artykułu.

Jakub Bulzak urodził się 25 maja 1986 r. Ukończył I LO w Nowym Sączu.

Jest historykiem, pedagogiem, publicystą, animatorem kultury, wziętym konferansjerem, a poza wszystkim ceremoniarzem i kantorem w Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.

W 2010 roku ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie na wydziale humanistycznym tej uczelni przygotowuje rozprawę doktorską. Na co dzień pracuje jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu gdzie organizuje przedsięwzięcia naukowe i kulturalne.

Jest jednym z najpłodniejszych sądeckich historyków młodego pokolenia. Jest autorem i współautorem niezliczonych tekstów oraz artykułów naukowych oraz książek i podręczników.

W dorobku ma m.in. książkę  pt. „Uczczona po królewsku. Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu, Kraków 2013,  i monografię Regionalnego Zespołu Pieni i Tańca „Lachy 1956 – 2006, Nowy Sącz 2006.   

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Jest współautorem rozdziału „W latach okupacji niemieckiej 1939 – 1945” w monografii „Podegrodzie. Dzieje wsi i gminy podegrodzkiej” pod redakcją Feliksa Kiryka, Kraków 2014. Ma, jako redaktor udział (redakcja naukowa, wstęp) w pracy Marka Kluzy pt. „Kustosz Sądeckiej Góry Tabor. Osoba i posługa Księdza Władysława Lesiaka (1908 – 1977), Kraków 2015.  Opisał także historię 35. edycji Festiwalu Młodych Talentów w „liceum Dłogoszowym” oraz ”Święto Dzieci Gór”. 

Przez cały 2017 rok publikował w miesięczniku „Sądeczanin” cykl  świetnych materiałów poświęconych rocznicy lokacji Nowego Sącza.     

Jako jeden z dwóch historyków z Małopolski (obok ks. prof. Józefa Mareckiego) został zaproszony do Centralnego Projektu Badawczego IPN pn. „Władze wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polce w latach 1944 – 1989”  - ścieżka badawcza: „Miejsca święte pod nieświętym nadzorem. Polityka władz PRL wobec sanktuariów” i poproszony o napisanie artykułu naukowego pt. „Działania władz wobec sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej 1945 – 1989”. Publikacja złożona do druku – wydanie planowane w pierwszej połowie br.  

Jest również członkiem wielu stowarzyszeń, reżyserem spektakli operowych, scenarzystą reżyserem oraz aktorem teatralnym, długoletnim tancerzem Regionalnego Zespołu LACHY, współpracownikiem instytucji kulturalnych i edukacyjnych.

Zobacz też: Jakub Bulzak jest genetycznie obciążony aktywnością społeczną

W 200-lecie istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu Jakub Bulzak jest jednym z koordynatorów obchodów jubileuszu.

Jakub Bulzak – SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)









Dziękujemy za przesłanie błędu