Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
03/02/2014 - 13:00

Krzysztof Bulanda: dobra dusza sportów walki, z zasługami dla Krynicy

Z kickboxingiem związany od 23 lat, najpierw trenował sam, potem zajął się trenowaniem innych. Skutecznie? Bardzo - jego wychowankowie mogą pochwalić się w sumie 438 medalami, przywiezionymi z wielu Mistrzostw Świata, Europy, Polski, z Pucharów Świata i Polski. To między innymi dzięki jego staraniom udało się rok temu zorganizować w Krynicy Mistrzostwa Europy w kickboxingu. „Dobra dusza sportów walki” - czyli Krzysztof Bulanda - jest jednym z kandydatów do tytułu Sądeczanina Roku 2013.

Zawodnicy z jego klubów pochwalić się mogą wieloma sukcesami. Ponad 400 indywidualnych medali to spore osiągnięcia. Jednak największe sukcesy odniosły one trzy - Agnieszka Półtorak, trzykrotna złota medalistka na Mistrzostwach Świata w kickboxingu; Jola Cichoń, która dwukrotnie zdobyła złote medale na Mistrzostwach Świata w kickboxingu, i Ewa Bulanda, prywatnie żona Krzysztofa, dwunastokrotna Mistrzyni Polski.
Krzysztof Bulanda był organizatorem około czterdziestu turniejów różnej rangi, w tym kilkanaście o randze Mistrzostw Polski. - To między innymi dzięki niemu zorganizowano w Krynicy Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Juniorów i Kadetów. Była to ogromna impreza, w której wzięło udział kilkadziesiąt ekip. Ponad dwa tysiące osób przyjechało wtedy do Krynicy - mówi Tomasz Wołowiec, zastępca burmistrza Krynicy-Zdrój. - Prawdopodobnie w przyszłym roku uda się zorganizować imprezę rangi Mistrzostw Świata Kobiet w boksie, również dzięki staraniom Krzysztofa Bulandy - dodaje.
- Jest człowiekiem niezwykle aktywnym i zorganizowanym. Bardzo dużo robi również jeśli chodzi o wspieranie wizerunku Krynicy na arenie międzynarodowej. Dzięki współpracy z nim udało się zorganizować wiele wydarzeń sportowych w Krynicy i zbudować tutaj centrum tego typu imprez - mówi Tomasz Wołowiec.
Jako trener, Krzysztof BUlanda zwraca uwagę nie tylko na doskonalenie umiejętności ciała, ale i duszy. - Jednym z warunków uczestniczenia w jego zajęciach jest wysoka średnia ocen w szkole - mówi Tomasz Wołowiec. - Treningi u Bulandy to nie tylko sztuka walki, ale również sztuka doskonalenie siebie samego poprzez naukę, silną wole, kształtowanie charakterów młodych ludzi.
- Dobra dusza kickboxingu, dobra dusza sportów walki, człowiek, który bardzo dużo zrobił dla sportów walki, młodzieży i dla Krynicy również - krótko o Krzysztofie Bulandzie mówi Tomasz Wołowiec.
O Krzysztofie Bulandzie można przeczytać również tutaj: Krzysztof Bulanda: propagator sportów walki w regionie
KUPON KONKURSOWY

FORMULARZ

Wyślij sms na numer 70120 o treści: SR.10
Koszt wysłania wiadomości to 0,62 zł brutto. 


KID
fot. archiwum Krzysztofa Bulandy


Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie
 
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


www.sadeczanin.info


Dziękujemy za przesłanie błędu