Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
05/02/2018 - 15:15

Stanisław Szambelan. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Stanisława Szambelana wewnątrz artykułu.

Stanisław Szambelan to wielki pasjonata historii Polski, historii dziejów i I i II wojny światowej. Wnuk żołnierza armii austro-węgierskiej – XX pułku C. K. armii w Nowym Sączu tzw. cwancyngierzy.

Należy do Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915.

Z zamiłowaniem pogłębiał wiedzę historyczną. Zaznajamiał się z historią broni, odznaczeń, mundurów, numizmatyką. We własnym domu posiada bogate muzeum: setki zabytkowych przedmiotów z okresu obu wojen światowych, bagnety, szpady, szable, łuski różnych kalibrów, odznaczenia, naszywki, monety, hełmy, menażki, fotografie, księgi, itp.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Z tego zbioru udałoby się urządzić wiele spotkań tematycznych – co pan Szambelan czyni przy każdym Zjeździe SKT „Sądeczanin” Oddz. Grybów. W swym zamiłowaniu doszedł do precyzji. Jako współzałożyciel Grupy Rekonstrukcji Historii Gorlice 1915 odtwarza bitwy i potyczki z różnych wojen. Grupa opiera się na rzeczywistym przebiegu wydarzeń.

Dom pana Stanisława Szambelana „przesiąknięty” jest historią i najbliższa rodzina współtowarzyszy pasji swojego męża i ojca. Pan Stanisław Szambelan to wielki Patryjota Ziemi Grybowskiej, a w tym Ziemi Krużlowskiej.

Stanisław Szambelan – SMS o treści SR.12 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu