Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
przewiń w dół
Data Publikacji: 
04/01/2018 - 15:25

Wolontariuszki z Klubu „Serducho” z Przydonicy stanęły po stronie potrzebujących

Dla wolontariuszek-uczennic ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a także opiekunów z Przydonicy w gminie Gródek n/Dunajcem udział w tegorocznej akcji „Serce-Sercu” był niesamowitym przeżyciem. Do osób potrzebujących z Miłkowej, Podola-Górowej i Przydonicy trafiło dziewięć ośmiokilowych paczek.

W akcję organizowaną od lat przez Fundację Sądecką zaangażowała się po raz pierwszy młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Przydonicy.

- Było to 24 wolontariuszek ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Serducho”, który działa od trzech lat - mówi Maria Szarota, jedna z koordynatorek akcji. – Do udziału w akcji zgłosiły się uczennice z klasy szóstej oraz gimnazjalistki. O wsparcie osób potrzebujących prosiły w dwóch sklepach w Miłkowej i Przydonicy. Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom za takie wsparcie i tym, którzy pozytywnie zareagowali na tę akcję.

Dziewczętom udało się zebrać naprawdę sporo różnych artykułów. Były to m.in.  
mąka, cukier, olej, herbata, makarony, ryż i konserwy. Zebrana żywność została w szkole posortowana i trafiła do paczek.

- W ich robienie, oprócz wolontariuszek włączyli się także rodzice uczennic. Sprawili, że dotarły one do osób potrzebujących – dodaje Maria Szarota.

Zobacz także: W tegoroczną akcję Serce-Sercu włączyła się rekordowa liczba sklepów

Wolontariuszki z Przydonicy oraz lokalne koordynatorki akcji – nauczycielki Maria Szarota i Anna Biernacka-Procyk już zapowiadają udział w przyszłorocznej akcji.

Iga Michalec, [email protected], Fot. arch. SP w Przydonicy.
Komentarze Facebook

PARTNERZY AKCJI


Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018