UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Honoraty, Seweryny, Tomasza Niedziela, 21.12.2014

Piłka ręczna. Olimpia/Beskid, czyli niepewność i łzy

Kategoria: Sport 31-08-2012, 16:40 czytane:

 razy
komentarzy: 5

Dzisiaj o północy mija termin zgłoszenia zespołu Olimpia/Beskid do gry w ekstraklasie. Jednak nikt nie wysłał zgłoszenia do ZPRP, ani nie zapłacił za to. Jest zagrożenie, że drużyna zostanie wycofana.Od kilku dni wokół zespołu wrzało. Jakby tego było mało wczoraj po burzliwym zebraniu członkowie Zarządu podali się do dymisji. Jednym słowem jest drużyna, nie ma władz klubu, które mogłyby cokolwiek załatwić.
Zrozpaczone zawodniczki dzisiaj po treningu zorganizowały spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele sądeckich mediów. W południe dotarła do zebranych wiadomość, że są ludzie, którzy chcą pomóc. Zaoferowali gotówkę, kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Cieszymy się, że jest ktoś, kto chce nam pomóc – mówiła trener Lucyna Zygmunt. – Jednak jest problem formalny, ja sama nie mogę podjąć żadnych pieniędzy. Muszą być dwie osoby, a Zarządu nie ma.
- Chcemy grać, trenujemy z pełnym zaangażowaniem – mówiła Kamila Szczecina. – Co mamy robić? W poprzednim sezonie było bardzo dobrze. Po awansie wszyscy się cieszyli, a dzisiaj zostałyśmy same.
- Jestem dorosłą kobietą – dodawała ze łzami w oczach Agnieszka Podrygała. – To nie może być tak, że my mamy grać w ekstraklasie i na tym profesjonalizm klubu się kończy. Przecież nie pójdę do taty pożyczać pieniądze na życie? Mam też inne pytanie? Będą pieniądze na dzisiaj, a co jutro? Znów będziemy się prosić o wypłatę.
Po zebraniu piłkarek zrobiło się bardzo gorąco. Rozdzwoniły się telefony. W sprawę zaangażował się dyrektor Wydziału Sportu Józef Kantor, który spotkał się z pewnym przedsiębiorcą. Ten wyraził zgodę by zaangażować się w działalność klubu, być prezesem, ale pod warunkiem, że to on zorganizuje Zarząd, nie większy niż 3 osoby (w poprzednim było 9).
Do sprawy wrócimy wkrótce.
(JEC)
 

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się