UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Martyny, Macieja, Teofila Piątek, 30.01.2015

Siatkówka – ekstraliga kobiet. Muszynianki chcą wziąć całą pulę

Kategoria: Sport 22-12-2012, 07:13 czytane:

 razy

Dzisiaj o godz. 18.00 rozpocznie się mecz pomiędzy zespołami Bank BPS Muszynianka Fakro a Siódemką Legionovo.Dla gospodyń będzie to mecz o utrzymanie w pierwszej ósemce tabeli, natomiast dla mineralnych próba odrobienia strat do Tauronu, choć muszynianki mają jedno spotkanie zaległe.
Faworytem spotkania jest bez wątpienia zespół znad Popradu, który w tym sezonie przegrał dwa mecze i zajmuje trzecie miejsce. W 11 kolejce bez większych problemów pokonał mistrza Polski Atom Trefl. Siódemka Legionovia jest na ósmej pozycji mając w dorobku trzy wygrane spotkania i osiem porażek. Jednak jak pokazuje sezon na własnym parkiecie i żywiołową publicznością Siódemka potrafi być groźna. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się gładkim zwycięstwem mineralnych 3-0.
- Tamten wynik nie ma żadnego znaczenie dzisiaj – stwierdził trener muszynianek Bogdan Serwiński. – W swojej sali gospodynie są bardzo groźne i musimy bardzo uważać. Od pierwszych piłek trzeba być bardzo skoncentrowanym, bo chwila słabości może wiele kosztować. Na szczęście wszystkie zawodniczki są zdrowe.
- Nie interesuje nas nic innego niż wygrana za trzy punkty – dodaje kapitan muszynianek Aleksandra Jagieło. – Przeciwniczki, jak się im pozwoli potrafią grać twardo, ale my mamy wiele atutów, by nie dać się zaskoczyć. Jak zawsze zagramy o zwycięstwo.
Po meczu zawodniczki rozjeżdżają się do domów na święta, ale przerwa będzie bardzo krótka, bowiem zespół 26.12 wyjeżdża do Bazylei na turniej Top Women’s Volley International.
Siódemka Legionovia Legionowo – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 22 grudnia, godz. 18.00. Mecz poprowadzi Agnieszka Michlic i Dariusz Jasiński.
(JEC)
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się