Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
09/09/2017 - 13:05

Obejrzyj się za spódniczką, wpadnij na Targi EXPO podczas Festiwalu Biegowego

Na odwiedziny Targów warto przeznaczyć trochę więcej czasu, bo kilka a nawet kilkanaście minut nie wystarczy na sprawdzenie całej bogatej oferty. W oczach aż mieni się od kolorów koszulek, spodenek i... spódniczek do biegania. Zainteresowanie wzbudzają zwłaszcza te ostatnie.


Wśród stoisk wystawców cały czas przewijają się grupy biegaczy. Jedni szukają czegoś konkretnego, inni po prostu przyszli zobaczyć. Jedno jest pewne - jedni i drudzy znajdą tutaj coś interesującego, bo oferta wystawców jest bardzo szeroka: od butów do biegania, przez opaski kompresyjne, wyspecjalizowaną odzież, kije i plecaki, odżywki dla sportowców, maści, kosmetyki, suplementy diety, po vouchery na kompleksowe badania.

Jest też możliwość wykonania analiz ciała na miejscu, poddania się zabiegom regeneracyjnym i relaksacyjnym albo przetestowania rollerów. Kuszą atrakcyjne ceny i rabaty, przygotowane specjalnie dla uczestników Festiwalu.

 Prym wiedzie w tym temacie Polka Sport. Twórczyni marki Katarzyna Półtorak uważa jednak, że spódniczki w Polsce wciąż nie są tak popularne jak na zachodzie, chociaż coraz lepiej się przyjmują. - Spódniczki mają przewagę, bo są kobiece, ale też bardziej komfortowe. Zakrywają co trzeba, nie eksponują kształtów. Nasze są dodatkowo funkcjonalne, bo mają kieszonki – zapewnia, przypominają jednocześnie, że na Festiwalu panie mają specjalną zniżkę na zakup spódniczek. Z pewnością przydadzą się jeszcze na jesienne starty. A tym biegaczkom, które nie wyobrażają już sobie biegania bez spódnicy, twórczyni obiecuje zimową wersję w dwóch wariantach: z dłuższymi, sięgającymi za kolano spodenkami albo całkowicie bez spodni, tak by można było założyć spódniczkę na dowolne getry.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także niezwykle kolorowe stoisko firmy Nessi Sport, która na Festiwal Biegów zapowiedziała prapremierę zimowej kolekcji odzieży. – Mamy w tym sezonie dużo frywolnych wzorów, ale nie zabraknie tych stonowanych - zapewnia Wojciech Izbicki. – Kolory nas wyróżniają. Poszliśmy w naturę: oza nową odsłoną cieszącej się sporym zainteresowaniem serii z oczami sowy, weszliśmy w kolorystykę ziemi, kamieni… Mamy też nowości: bieliznę termiczną i bluzę połączoną z kurtką.

Między stoiskami z odzieżą i obuwiem ukrywają się stoiska, na których możemy zadbać o zdrowie i dowiedzieć się czegoś o sobie. Na przykład w firmie Sportslab można wykonać analizę składu ciała. - Możemy się dowiedzieć jaki mamy procent mięśni i tłuszczu w organizmie, jaki stopień nawodnienia ciała, co będzie bardzo przydatne przed startami - zapewniają pracownicy laboratorium. - Na co dzień wykonujemy badania wydolnościowe i tutaj można zakupić na nie voucher ze zniżką 15 proc. (GR)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu