Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
12/01/2018 - 14:45

Biegowe aukcje WOŚP. Licytuj i pomagaj!

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Od kilkunastu już dni trwają aukcje internetowe na rzecz WOŚP. Licytować można min. pakiety startowe, treningi, pamiątki biegowe.

Start z numerem „1” na koszulce to z reguły przywilej najlepszych zawodników, kilku organizatorów imprez sportowych wystawiło jednak swoje „jedynki” na licytacje na rzecz WOŚP. Najwięcej jest warty numer 1 na Enea Ironman Gdynia, z aktualną ceną 2050 złotych. Wśród imprez biegowych najdroższy jest pakiet na inną imprezę w Trójmieście - Onico Półmaraton Gdynia, z ceną 898 pln. 11 dni przed zakończeniem aukcji za numer 1 w DOZ Maratonie Łódź trzeba zapłacić ponad 611 zł.

Fundacja "Bieg Rzeźnika" wystawiła na aukcję pakiet nr 26 (bo taki numer ma finał WOŚP). Aby w ten sposób wziąć udział w kultowym biegu po Bieszczadach trzeba wyłożyć solidną kasę, dziś ponad 1125 złotych. A do końca aukcji jeszcze 9 dni.

Specjalny złoty numer wystawił bieg Kierunek Ultra Hańcza. Obecnie jest on wart ponad 100 złotych. Na drugim biegunie - pakiet nr 1 na Bieg im. Janusza Sidły w Katowicach, gdzie zadeklarowana kwota wynosi obecnie 43 pln. Niewiele, ale do końca aukcji pozostały jeszcze 4 dni.

Za pamiątkowy medal youtubera Krzysztofa Gonciarza z Maratonu Nowojorskiego trzeba licytować już wyżej niż 4800 zł. W nagranym vlogu mówił, że bił się długo z myślami czy wystawić medal, bo jest to pamiątka droga jego sercu. Jest jednak w stanie przełknąć rozstanie, jeśli uda się zebrać „fajne pieniądze” na cele charytatywne. Medal z Maratonu Ateńskiego kosztuje już 900 pln. Dla porównania, buty Jurka Owsiaka wyceniane są obecnie na 3200 zł.

Żeby znaleźć się na letnim obozie Anny Lewandowskiej w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś” trzeba przebić 5 100 zł. Jeśli interesuje nas wspólny trening biegowy z Mateuszem Jasińskim na trenie Warszawy, trzeba przelicytować 521 zł. Miłośnicy zdrowego stylu życia na aukcjach znajdą też roczne abonamenty na siłownie.

W tym roku zbiórka prowadzona jest pod hasłem „Wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W niedziele w ramach WOŚP na trenie kraju rozegrane zostaną zostaną też biegi „Policz się z Cukrzycą”, z których największy wystartuje w Warszawie. Numery startowe na stołeczny bieg również można jeszcze licytować.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018