Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
30/04/2018 - 16:20

Bieg Muszynianki 2018 okiem wolontariuszek

Na terenie Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie, przy basenach rekreacyjnych 28 kwietnia 2018 roku ponownie odbył się szybki bieg przełajowy, sprzyjający rywalizacji i rekreacji. Impreza w Muszynie to pierwszy akt minicyklu Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych

Do cyklu Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych, zaliczają się także:

  • Bieg „Zdroje Piwniczna” (Piwniczna 08.09),
  • Bieg „Cechinianki i” (Muszyna 08.09)
  • Bieg „Kryniczanki” (Stary Sącz 03.06)

Dwa tygodnie przed zbliżającą się konkurencją w całej Muszynie rozeszła się wieść o nadchodzącym wydarzeniu. Zeszłoroczni uczestnicy, zachęceni pozytywnymi opiniami, tak jak i nowi, chcący wziąć udział, zarówno młodsi jak i starsi oraz finaliści i zwycięzcy z poprzednich lat zaczęli zapisywać się w błyskawicznym tempie na stronie internetowej, przeznaczonej do tego celu.

Uczestnicy, którzy nie zdołali się zalogować przez stronę internetową, byli zapisywani na miejscu kilka godzin przed startem przez uczniów naszej szkoły: Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, działających w roli wolontariuszy, pod opieką pani Beaty Prusak oraz pani Angeliki Stoińskiej.

Już od godziny 8 rano kolejka robiła się coraz dłuższa. Pierwszy bieg dla najmłodszych uczestników imprezy rozpoczął się około godziny 9.30 na trasie 100m.  Następnie swój bieg rozpoczęła młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich, biegnąc na odległość 500 m. Główny bieg dnia miał miejsce o godzinie 11 i brali w nim udział najstarsi zawodnicy. Przełaj odbył się na wyznaczonej trasie liczącej 5 km.

Wraz z wolontariuszami, czuliśmy się zaangażowani w pomoc przy organizacji całego wydarzenia. Działaliśmy w każdym możliwym miejscu, i pełniliśmy ważne funkcje, wypełniając polecone zadania, by bieg był w pełni przygotowany i dobrze zorganizowany Informowaliśmy uczestników biegu, jak powinni się do niego przygotować, zapisywaliśmy ich w bazie danych, aby później rzetelnie wyłowić zwycięzcę, oraz rozdawaliśmy pakiety, zawierające najważniejsze informacje dotyczące biegu i okolicy, w której się odbywa. Inni zaś czuwali przy mecie i pomagali technikom od sprzętu i wyposażenia trasy, którzy liczyli czas . Podczas gdy zawodnicy finiszowali, nasze koleżanki gratulowały i wręczały zasłużone medale i dyplomy tym, którzy już swój bieg ukończyli.

Wczuwając się w rolę wolontariuszy, obsługując i pomagając przy tego typu wydarzeniu sportowym nabywamy doświadczenia. Uczymy się kultury organizacyjnej, pracy w zespole oraz współpracy w zespole. Ponadto uczestniczymy, w rozwoju kulturalno-sportowym, promując zdrowy tryb życia i uprawianie sportu już od najmłodszych lat. Nabywamy kompetencji, które są pożądane na rynku pracy, a jednocześnie czujemy pewnego rodzaju spełnienie misji.

Dziękujemy organizatorom i deklarujemy współpracę w przyszłości.

Magdalena Cisowska i Weronika Zielińska, uczennice kl. II A Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego







Dziękujemy za przesłanie błędu