Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 sierpnia. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
11/09/2017 - 18:00

Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju, o Festiwalu Biegowym: pół miliona złotych to rekordowa pula nagród

Burmistrz miasta i gminy Krynica-Zdrój podsumował tegoroczny Festiwal Biegowy. Zachwala organizację, podziwia uczestników, a także serdecznie dziękuje wszystkim, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie. Od sponsorów, przez artystów, aż do licznie udzielających się podczas wydarzenia wolontariuszy.

-
- Frekwencja w tym roku była rekordowa, dopisała pogoda i naprawdę wielu uczestników pojawiło się na trasach naszych biegów - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju. - W ponad trzydziestu konkurencjach pobiegło ponad 8 tysięcy osób, a liczba tak zwanych osobostartów to aż 9,2 tysiąca. Potwierdza to, że Festiwal Biegowy jest renomowaną marką w świecie biegów, skoro przyciąga tak wielu biegaczy właściwie z całego świata, bo prócz Polaków, pojawiają się również uczestnicy z innych europejskich krajów, a bywają także sportowy z innych kontynentów - powiedział nam Dariusz Reśko.

Sferę poza sportową uzupełniła również obecność zawodowych sportowców, artystów, polityków, co również podkreślił burmistrz. Gośćmi imprezy byli między innymi gwiazda sportów motorowych Rafał Sonik oraz zawodowe lekkoatletki Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka. Polityków reprezentował Marszałek Senatu, który wziął udział w biegu. Stanisław Karczewski dołączył na starcie do uczestników ultramaratonu i po górskim terenie przebiegł 17 kilometrów!

- Obecność naszych gości specjalnych, była porą atrakcją tego festiwali. Każdy z nich dzielił się z uczestnikami swoją wiedzą, zainteresowaniami, czy poglądem na różne tematy. Oni wszyscy równie byli bardzo istotni w Festiwalu Biegowym. Nie można zapominać także o artystach i zespołach, występujących na scenie. Ich muzyka, twórczość również cieszyły się sporym zainteresowaniem, a były przecież świetnym ubarwieniem zmagań sportowych. Wszystkim bardzo dziękuję za to, że dołączyli do nas podczas tych dni. Zapraszamy również za rok, na kolejną edycję - dodał burmistrz.

Festiwal Biegowy nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, zwraca uwagę nasz rozmówca.

- Każdemu z osobna, kto tylko dołączył do organizacji, należy się podziękowanie. Szereg ludzi pracowało na to, właściwie to były setki osób, aby nasza impreza już po raz ósmy mogła się odbyć. Jak widać było, przygotowanie całości można umieścić na bardzo wysokim poziomie, szczegóły dopracowane w najdrobniejszych elementach. To, razem z pogodą sprawiło że tak wiele osób chciało być z nami. nie tylko uczestników poszczególnych biegów, ale też ich rodziny, czy osoby po prostu odwiedzające w tych dniach Krynicę. To cieszy, że znów się udało - podsumował Dariusz Reśko.

Pula nagród tegorocznego Festiwalu przekroczyła 500 tysięcy złotych Jeden z biegaczy, a dokładniej Zdzisław Bończyk z Rybnika, odjechał z Krynicy-Zdrój nowiutkim samochodem. Nagrodę ufundowało Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral, czyli partner Koral Maratonu i samego Festiwalu Biegowego od pierwszej edycji, a wręczał ją dyrektor Mariusz Jurek.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________