Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
17/04/2018 - 21:40

Druga drużyna Sandecji obrała kurs na awans. Seria zwycięstw w drodze do III ligi

Podopieczni trenera Roberta Kubieli odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, czyli wszystkie wiosenne mecze zakończyli z kompletem punktów. Zespół awansował w tabeli.

Tym razem rezerwy Sandecji pewnie pokonały Poprad Muszyna na wyjeździe wynikiem 3:1, choć do przerwy prowadziły już trzema golami. Autorami celnych trafień byli dwukrotnie Hubert Maślanka oraz Adrian Basta. Rywale odpowiedzieli tylko jedną bramką z rzutu karnego w 86 minucie, podyktowanym za faul na Sylwestrze Tokarzu. Sandecja gdyby wykorzystała wszystkie sytuacje, wynik byłby znacznie wyższy.

Obecnie biało-czarni zajmują 4 pozycję w tabeli IV ligi z dorobkiem 32 punktów. Strata do liderującej Barciczanki Barcice to tylko 5 punktów, choć zespół ten rozegrał o jedno spotkanie więcej od Sandecji. Drugi w zestawieniu Lubań Maniowy oraz trzecia Limanovia Limanowa mają po 34 oczka na koncie. Do końca sezonu pozostało jeszcze 11 kolejek. Na razie piłkarze Roberta Kubieli zmierzają do awansu.

Poprad Muszyna - Sandecja II Nowy Sącz 1-3 (0-3)

Bramki: Hubert Maślanka 8', 34', Adrian Basta 18' - Krzysztof Podgórniak 86' (k)

Żółte kartki: Bomba, Polański, Orzechowski, Tokarz -  Smoleń, Jarzębak.

Poprad Muszyna: Wojciech Mastalerz - Jakub Więcławek, Tomasz Synowiec (71' Dawid Węglowski), Arkadiusz Zawiślan, Krzysztof Podgórniak - Tomasz Bomba, Mateusz Orzechowski, Michał Chochorowski, Dawid Polański, Mateusz Wilk - Sylwester Tokarz.

Sandecja II: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Basta, Paweł Jarzębak, Jonatan Straus, Kacper Smoleń (90' Michał Zawiślan) - Dawid Potoniec (84' Maciej Nowak), Jakub Grić - Hubert Maślanka (79' Jakub Cempa), Michał Gałecki, Bartłomiej Dudzic - Wiktor Nowak.