25/10/2016 - 13:00

EUHL: pierwsze punkty Academy 1928 KTH

Od wygranej rozpoczęła udział w rozgrywkach European University Hockey League drużyna Academy 1928 KTH. W wyjazdowym spotkaniu w Preszowie kryniccy "akademicy" pokonali niedawnego sparingpartnera UNIPO Warriors 5-3.

Przedsezonowy kontrolny mecz obydwu zespołów wygrany dwucyfrowo przez uzdrowiskowy team studentów stawiał drużynę Academy w roli faworyta ligowej potyczki, ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo jak w sparingu.

Poniedziałkowe spotkanie w Preszowie korzystniej rozpoczęli gospodarze zdobywając gole w 4. i 7. minucie. Na listę strzelców wpisali się Tomáš Lopaček i Dávid Starovič. Przewagę studenci preszowskiej uczelni utrzymali niemal do końca pierwszej tercji, niemal, bo tuż przed pierwszą przerwą dwa celne trafienia Valeriya Polinina i Ruslana Bashirova przyniosły uzdrowiskowej drużynie wyrównanie.

Po wznowieniu gry podopieczni Andreja Parfenova poszli za ciosem, najpierw na 3-2 strzelił Stanislav Pestikov, a w połowie meczu dystans powiększył Roman Muratov wykorzystując okres gry w osłabieniu przeciwnej drużyny. Na początku trzeciej odsłony strzegący bramki Academy Anton Bek skapitulował po raz trzeci, a egzekutorem był Marek Duračinský. Kontaktowy gol mógł być dla gospodarzy punktem wyjścia do uzyskania korzystniejszego wyniku, jednak szybka riposta w wykonaniu Valeriya Polinina ponownie dała 1928 KTH dwubramkową przewagę i ostatecznie ustaliła wynik konfrontacji.

Dotychczas odbyło się już dwanaście spotkań w uczelnianych rozgrywkach. Dla UNIPO był to już czwarty pojedynek w ramach EUHL, ale zespół nadal pozostaje bez punktowych zdobyczy i zamyka ligową tabelę. Wygrana 1928 KTH w swoim pierwszym występie uplasowała zespół na piątej pozycji.

W najbliższą niedzielę 30 października "akademicy" zagrają po raz pierwszy przed krynicką publicznością. Spotkanie, w którym podejmować będą wicelidera rozgrywek UMB Hockey Team Banska Bystrica, poprzedzi oficjalne otwarcie akademickiego sezonu hokejowego w Krynicy-Zdroju. Początek zawodów o godz. 19:00.