Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
11/09/2017 - 23:05

Iron Run: Bereznowska, Jendrych i Ślaski, czyli najtwardsi z najtwardszych!

Trzy dni, 9 biegów, ponad 50 twardzieli na mecie. Podziw biegaczy i pokonywanie własnych słabości. Tak festiwalowy weekend spędzili uczestnicy Iron Run, którzy przebiegli 140 km.

W piątek na odprawie, w namiocie służącym wyłącznie ich potrzebom, jeszcze się nie znali. Badawczo przyglądali się rywalom, mierzyli zamiary konkurentów. Jednak wspólny wysiłek zmienił wszystko. Rywalizacja odeszła na dalszy plan.

- Poznałam wspaniałych ludzi. Zżyłam się z nimi. Iron Run to wspaniała, integrująca w wysiłku impreza. Polecam każdemu ultramaratończykowi - powiedziała nam Patrycja Bereznowska, rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym i zwyciężczyni Iron Run, która dodaje, że mimo niepowtarzalnej atmosfery, nie jest to wyzwanie dla każdego biegacza.

- Trzeba podejść do tego z respektem. Iron Run na pewno nie jest łatwy. Powiedziałabym, że nawet dłuższy dystans, ale ciurkiem, jest łatwiejszy. Wygląda na to, że przerwy na odpoczynek, wcale tak bardzo nie pomagają - powiedziała nam zwyciężczyni rywalizacji kobiet. Bereznowska wyprzedziła Ewelinę Matułę i Paulinę Prugal-Fugowską.

Zmagania zakończyły się biegiem na dystansie 1 km, a raczej rundą honorową, bo chociaż regulamin nic o tym nie mówi, od lat Iron Runnerzy pokonują ten dystans wspólnie, dziękując kibicom za wsparcie i żegnając się z krynickim deptakiem.

Najbardziej „żelaznym” z uczestników okazał się Artur Jendrych. Zawodnik ze Świdnika ostatni kilometr biegł już dużym nakładem sił, ale gdy przekraczał linię mety odzyskał wigor i znalazł w sobie energię do podskoków. O skali jego osiągnięcia świadczy chociażby fakt, że 64-kilometrowy ultramaraton ukończył w czasie 06:50:55, a Koral Maraton w czasie 3:19:57.

Drugie miejsce w kategorii Open i jednocześnie pierwsze miejsce wśród zawodników powyżej 40 roku życia zajął Radosław Ślaski, to drugie z rzędu zwycięstwo tego biegacza! Podium dopełnił Kamil Niedźwiadek.

(IB). Fot. MŚ.

Iron Run na Festiwalu Biegowym!

Podczas tegorocznego Festiwalu Biegowego, odbyły się zawody dla prawdziwych twardzieli.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu