Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
12/09/2017 - 20:35

Konrad Majerski powołany do Reprezentacji Polski

Młody zawodnik Akademii Sandecja, zanim jeszcze zdążył zadebiutować w pierwszej drużynie swojego macierzystego klubu, otrzymał już możliwość sprawdzenia się w Reprezentacji Polski. Trener drużyny narodowej w tej kategorii wiekowej, czyli Marcin Dorna postanowił sprawdzić możliwości Konrada Majerskiego i wysłać mu powołanie na zgrupowanie.

- Selekcjoner Reprezentacji Polski U-15, Marcin Dorna, powołał do kadry podopiecznego naszej Akademii, Konrada Majerskiego. Dla naszego Klubu jest to wyjątkowa chwila, bowiem po raz pierwszy od wielu lat zawodnik Biało-Czarnych będzie miał okazję założyć koszulkę z białym orłem na piersi - powiedział Marcin Rogowski, rzecznik prasowy.

Sukces młodego zawodnika, jest wynikiem wieloletniej ciężkiej pracy treningowej.

- Cieszy również fakt, iż Akademia Sandecja przynosi wymierne efekty w postaci zawodników reprezentujących kadrę Polski w różnych kategoriach wiekowych. Sam awans grupy prowadzonej przez Tomasza Szczepańskiego do Centralnej Ligi Juniorów U-15 był dużym sukcesem, ale taki zaszczyt, jaki dotknął nasz klub przed kilkoma dniami podnosi prestiż i dodaje wiary w to, że Akademia już jest powodem do dumy, a w przyszłości może być jeszcze większym - dodał Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy nowosądeckiego klubu, angażujący się w codzienną pracę grup młodzieżowych.

Trener prowadzący Konrada Majerskiego jest spokojny o jego nastawienie.

- To chłopak, który naprawdę nie emocjonuje się przesadnie swoimi sukcesami. Ciężko pracuje, co ważne zwraca uwagę na sugestie, jakie otrzymuje i stosuje się do podpowiedzi. To znak, że poważne myśli o piłce nożnej, stąd mam nadzieję, to powołanie będzie dla niego cenną lekcją - podsumował Tomasz Szczepański, szkoleniowiec Akademii Sandecja.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Marcin Rogowski

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu