Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
22/05/2018 - 20:05

Nawet nie przypuszczacie jak wielu z Was niedosłyszy. Zapraszamy na badania

Wszyscy zazwyczaj twierdzimy, że nie badamy się profilaktycznie, bo albo nie ma takiej możliwości albo nie mamy na to czasu. Koniec z podobnymi wymówkami. 3 czerwca podczas VI Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu zainteresowani będą mogli wziąć udział w darmowym badaniu słuchu. Jak to możliwe?

Specjalnie dla Was zaprosiliśmy do udziału w Zjeździe Sądeczan przedstawicieli firmy MARMED, którzy przyjadą specjalnie przygotowanym i wyposażonym pojazdem – mobilnym centrum badań, pozwalającym na rzetelne sprawdzenie słuchu pacjentów. Badania będą wykonywali specjaliści – dyplomowani protetycy słuchu.

- Badanie słuchu jest nieinwazyjne i bezbolesne, może mu się poddać każdy, bez skierowań czy rejestracji. Wszyscy chętni przejdą przez krótki, kilkuminutowy test. Jeżeli wykaże on jakiekolwiek nieprawidłowości, zostanie wykonane drugie, dokładniejsze badanie audiometryczne – zachęcają już dziś do udziału w badaniach.

Zobacz też: Prof. Henryk Skarżyński: Wada słuchu stała się chorobą cywilizacyjną

- Po odbytym badaniu można będzie uzyskać bezpłatną interpretację wyniku oraz otrzymać konkretne informacje na temat możliwości pomocy dla osób, u których wykryto ubytki słuchu. Nasi specjaliści udzielą również niezbędnych informacji na temat słyszenia oraz profilaktyki słuchu – zaznaczają.

Zanim machniecie ręką nad nasza propozycją pamiętajcie o tym, że problem ze słuchem już od długiego czasu nie dotyczy tylko osób starszych. W zastraszającym tempie rośnie liczba młodych ludzi, którzy utratą słuchu płacą za słuchanie zbyt głośnej muzyki przy pomocny słuchawek dopiętych do telefonów czy nośników MP3.

Problem ze słuchem może pojawić się u osób, które pracują w nadmiernym hałasie a nie mają możliwości ochrony uszu choćby w ramach BHP.

Zobacz też: Stanisław Pażucha. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Mało tego – równie wielkim ryzykiem obarczone jest przebywanie tam, gdzie dźwięk nie jest może ekstremalnie głośny, ale za to mieści się w częstotliwościach szkodliwych dla człowieka.

Problem ze słuchem może być również wynikiem najróżniejszych powikłań chorobowych a nawet długiej antybiotykoterapii.

Efekt? Nie tylko mówicie głośniej, ale krzyczeć zaczynają wszyscy wokół Was. Przy większych ubytkach słuchu może dojść do problemów z rozumieniem mowy a to z kolei prowadzi do problemów porozumiewaniem z otoczeniem w pracy, w domu, na zakupach. W skrajnych wypadkach osoby niesłyszące odcinają się od otoczenia, zamykają się w sobie, rezygnując z aktywnego życia.

Zaczynają się też problemy z motoryką mowy. Im grzej człowiek słyszy, tym większe prawdopodobieństwo, że zacznie mieć problemy z wyraźnym artykułowaniem słów.

Ale to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej powodów i skutków niedosłyszenia. Ważne jest to, że mamy do dyspozycji aparaty słuchowe, które zazwyczaj już w standardzie są mniejsze i mniej widoczne od urządzeń typu bluetooth.

Reasumując – nie ma czego się bać, trzeba się po prostu zbadać. Zapraszamy.

W ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu” firma MARMED realizuje BEZPŁATNE BADANIA SŁUCHU. Celem Programu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o profilaktyce narządu słuchu. Badania są pierwszym krokiem do zapobiegania i wczesnego wykrywania ubytków narządu słuchu. Szczegóły trasy znajdą Państwo na stronie internetowej www.marmed.pl

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info







Dziękujemy za przesłanie błędu