Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
15/09/2017 - 18:40

Paweł Zygmunt będzie grał w Comarch Cracovii

Pochodzący z Krynicy Zdrój młody hokeista podpisał z Comarch Cracovią roczny kontrakt, zawierający klauzulę przedłużenia o kolejny sezon. Młodzieżowy reprezentant Polski dołączył więc do mistrzów kraju i jednej z najbardziej utytułowanych polskich drużyn.

Paweł Zygmunt zaczynał swoją przygodę z hokejem w klubie KTH Krynica, a w poprzednim sezonie reprezentował barwy SMS-u Sosnowiec. Młody zawodnik, grający na pozycji napastnika ma na koncie również występy w reprezentacjach Polski U-18 i U-20, a także trzykrotny udział w młodzieżowych mistrzostwach świata.

- W „Pasach" będę miał możliwość gry z doświadczonymi zawodnikami. Tutaj walczy się o wysokie cele i bardzo bym chciał zdobyć z drużyną mistrzostwo Polski. Liczę na to, że będę dostawał szanse do gry i dzięki temu zbierał doświadczenie. Moje mocne strony to na pewno gra taktyczna, „głowa", warunki fizyczne i celny strzał - powiedział Paweł Zygmunt.

Ten 18-latek pochodzi ze znanej, sportowej rodziny. Jego ojciec Paweł był wysokiej klasy łyżwiarzem szybkim, startował na Igrzyskach Olimpijskich, osiągał sukcesy na mistrzostwach Świata oraz Europy, a także aż 40 razy zdobywał mistrzostwo kraju. Mama natomiast jest sędzią międzynarodowym International Ice Hockey Federation oraz managerką sportową.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Comarch Cracovia

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu