Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
16/10/2017 - 20:40

Pochodzi z Rytra i strzela gole w reprezentacji Polski

Paulina Tomasiak jest reprezentantką kraju w piłce nożnej, grającą w młodzieżowej kategorii wiekowej U-17. W ostatnim meczu z Ukrainą wygranym 3:1, strzeliła jedną z bramek.

Urodzona w 2002 roku zawodniczka, występująca obecnie w klubie UKS Staszówka Jelna, rozpoczęła mecz międzynarodowy w podstawowym składzie. Trener kadry ustawił ją w linii pomocy. Ona odwdzięczyła się zdobyciem gola.

Zobacz: Legia ma Jozaka, a Poprad wziął Dwojaka

Według statystyk, dotychczas rozegrała 53 oficjalne mecze w ramach rozgrywek kobiecych PZPN. Co ciekawe strzeliła w nich aż 60 bramek i jedynie sześć razy ukarana została żółtą kartką. Na boisku spędziła w tym zestawieniu 4 735 minut.

Zobacz: Bieg Barana był charytatywnym wyzwaniem sportowym

Jak padł gol Pauliny Tomasik w meczu z Ukrainą? Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, ukraińska bramkarka popełnia błąd przy interwencji, a w zamieszaniu zawodniczka z Rytra skierowała piłkę do siatki, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:1. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Polek wynikiem 3:1

Zobacz: Rezerwy gromią przy Kilińskiego. Strzelecki jubileusz Wiktora Nowaka

- Dla wielu zawodniczek był to debiut w meczu o punkty, stąd stres w pierwszej połowie. W drugiej części nasza gra wyglądała lepiej, ale nie był to jeszcze szczyt naszych możliwości. Ten zespół potrafi grać znacznie lepiej w piłkę i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach to pokaże - oceniła Nina Patalon, trener reprezentacji Polski