Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
13/01/2018 - 14:20

Poprad Rytro pierwszą ofiarą Sandecji. Trzy bramki na początek sparingów

Sandecja po raz pierwszy w tym roku rozegrała mecz, był to również nieoficjalny debiut Kazimierza Moskala w roli trenera Biało-Czarnych. Rywalem był IV-ligowy Poprad Rytro.

Pierwszego gola zdobył Adrian Danek. Pomocnik w 8 minucie meczu dostał dobre podanie od Macieja Małkowskiego i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Sandecja miała sporą przewagę, choć długo nie przekładała się ona na powiększenie prowadzenia. Swoje dogodne okazje mieli między innymi Maciej Korzym i Aleksandar Kolev, ale brakowało im skuteczności. Co prawda w 36 minucie piłka wpadła do bramki Popradu, ale Michał Piter-Bućko przy strzale pomógł sobie ręką, co dostrzegł sędzia i gola nie uznał.

W 71 minucie Sandecja otrzymała rzut karny. Do jego wykonania podszedł Wojciech Trochim, ale z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz Mariusz Różalski. Co ciekawe, był on zawodnikiem Biało-Czarnych w latach 2009-2012. Finalnie jednak Trochim wpisał się na listę strzelców w 80 minucie meczu. Wynik meczu ustalił Bartłomiej Dudzic, który na chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra precyzyjnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Popradu. Pierwszy mecz Sandecji w 2018 roku zakończył się rezultatem 3:0.

Sandecja Nowy Sącz - Poprad Rytro 3-0 (1-0)

Adrian Danek 8', Wojciech Trochim 80', Bartłomiej Dudzic 89'.

Sandecja: Michał Gliwa (46' Łukasz Radliński) - Adrian Basta (46' Lukáš Kubáň), Plamen Krachunov (38' Michał Gałecki, 46' Paweł Jarzębak), Michal Piter-Bučko (46' Dawid Szufryn), Patrik Mráz (46' Jonatan Straus), Adrian Danek (46' Bartłomiej Dudzic), Bartłomiej Kasprzak (46' test), Mateusz Cetnarski (46' Grzegorz Baran), Maciej Małkowski (46' Tomasz Brzyski), Maciej Korzym (46' Wojciech Trochim), Aleksandar Kolev (46' Filip Piszczek).

Poprad:
 Mariusz Różalski - Adam Buk, Michał Pawlik, Kamil Lizoń, Grzegorz Ciężobka - Nikolas Kačmarčík (46' Zawodnik testowany), Jakub Wańczyk, Dariusz Prusak (46' Konrad Dziedzina), Grzegorz Duda - Szymon Dziedzina, Mateusz Poczkajski (46' Kacper Kołbon).